Alec123 Creative Commons License 2023.12.10 0 0 37494

Sziasztok!

 

Adott egy autó motortérzárral, riasztóval és kevés használattal. Kb. hetente, vagy két hetente a hétvégén megy az autó néhány kilométert (most ne azt vizsgáljuk, hogy miért csak ennyi használata van!). Később fog majd többet menni...

 

Most tél van, hideg idővel. Ezért a kevés használat mellett sajnos az akkumulátor csak merül, nem töltődik fel normálisan. Azt nem akarom, hogy ne induljon az autó, vagy szirénázzon állandóan.

 

The Dark Side of the Moon ezt írta:

"Nekem mind a két kocsi diesel utcai harcos. A kocsik hátsó ablakában van egy-egy névleg 10W-os napelem a kalaptartóra szerelve. Ez napközben még szórt fény esetén is visszatölt az akkumulátorra annyit, hogy teli töltés környékén tartja, de minimum kitolja a lemerülés veszélyének időpontját. Ha meg napot is kap, akkor 500-600 mA-t is visszatölt. Az akkumulátoraim meghálálják, 6-8 évente kell cserélnem."

 

Ez érdekelne engem is. Olyan napelemes akkumulátortöltő ami az autó állása alatt töltené az autó akkumulátorát.

 

Hol lehet ilyet beszerezni?

Én is be tudom szerelni, vagy kell hozzá szerelő?

 

Kérdezném még (The Dark Side of the Moon fórum társtól főleg), hogy az ilyen napelemes megoldás:

1.) Hogy van bekötve? Állandóra, fixen bekötve vagy csak ideiglenesen, alkalmanként kell az akkumulátorra tenni?

2.) Van-e hozzá valamilyen kapcsoló, amit menet közben kikapcsolja a visszatöltést?

3.) A napelemes töltő állandó töltése nem okoz gondot az akkumulátornak?

 

Hát ilyen kérdéseim lennének, s várnám a válaszokat.

Előre is köszönöm.

 

 

 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (37453)