Wazull Creative Commons License 2000.05.01 0 0 3621
madjoe,

OFF
"Jesszusom, hogyan talaltatok a Koi mereteben barmit is. Viszont meg kell allapitanom, kicsi a vilag."
McKoi mereteben nem volt pancelunk. Az egyesulet elnoke sem kis darab ficko (190 cm, 120 kg) mindig attol tartott, hogy akad egy, a Koi-nak valo pancel, es legazol bennunket :-)))
McKoi csak pancel nelkul gyakorolt velunk, ami meg is latszott azon, hogyan kezelte a shinait. Egy Aikidos mester mondta neki egy taborban, hogy latszik, a "kardos" alapkepzeset nem Aikido-edzesen szerezte...

Ha esetleg lattad mar
az ottani aikidosok fonoket, akkor ertheto, miert lepodtem meg, amikor megtudtam, hogy van nala kemenyebb aikido stilus Magyarorszagon.
Igen, lattam mar egy kozos bemutaton :-)))
OFF konyec

ON

"Bemutatok: szerintetek milyennek kellene lennie egy jo bemutatonak (akar stilusonket, akar ugy am block)?"
Milyennek kellene lenni? Nem tudom. Amikor mi bemutatozunk, akkor fontos dolog, hogy ne legyen tul hosszu (hosszabb, mint 10 perc). Nem kell minden egyes technikat bemutatni, csak osszezsufolt lesz a bemutato. Zene nem szokott lenni nalunk, a kiai miatt nem is lenne ertelme. Jo hangulatot kelthet egy jo zene, de en mindig egy kicsit "bazarinak" erzem mas stilusok zenes bemutatoit, kicsit olyan mukorcsolyas-brekes beutesnek :-))).
Ja, es csak olyan dolgokat csinalunk bemutaton, amit edzesen is. (Nincsenek hetekig gyakorolt addig soha nem latott technikak, hogy a jo fiut hatan nyolc felol megtamadjak a rosszak, aztan gyoz a vegen az igazsag, persze amiert addig soha nem csinaltak, nem eletszeru, es ezert egy csomo hiba is becsuszik :-))) ...). Roviden: alapvagasok bemutatasa, nehany "porgosebb" gyakorlat, a vegen 1-2 perc vivas...
Talan nem art, ha az egyesuletbol aki eppen nem bemutatozik, es ert valamicsket a dolgokhoz, a gyakorlatok elott a mikrofonba bemondja a kozonsegnek, mi fog kovetkezni, es ennek mi az ertelme (persze nem kell ot reszes Muszashi-regenyt koriteni belole...).
Eleg porgos, gyors szokott lenni a bemutatonk, talan ezert szokott tetszeni a kozonsegnek, meg talan azert mert ujszeruen hat egy kicsit. Egy-egy kuzdosport bemutaton ("budo-gala") szokott lenni 5-6 kung-fu, meg 5-6 karate, 2-fele Taek Won-do stilus (neha 2-3 kick-box is), amiket avatatlan szemlelo nem tud megkulonboztetni egymastol, ezert a harmadik utan mar unalmas. A Kendo talan azert mas, mert midenfele orult arcok pancelban rohangalnak, utik egymast fejet egy bambuszkarddal, meg kozben veszettul ordibalnak. Erre azert mar szoktak emlekezni...

Előzmény: madjoe (3620)