Petykoooo7 Creative Commons License 2023.11.18 -4 2 10009

Miután elhagytuk Rodoszt, úgy döntöttünk, hogy tovább állunk egy másik közeli szigetre. Rövid tanakodás után úgy döntöttünk, hogy ezúttal egy kevésbé ismert görög úti célt választunk inkább. A legfontosabb kritériumunk az volt, hogy a következő szigeten ne legyen repülőtér – csak komppal, vagy hajóval lehessen oda eljutni. A turisták általában olyan úti célokat választanak, amelyek könnyedén megközelíthetőek. Mi pedig le szerettünk volna térni a mások által olyan mélyen kitaposott ösvényről. A térképet böngészve megpillantottam Nisyros parányi szigetét. A keresőben számtalan szebbnél-szebb fotót találtam erről a vulkanikus szigetről. A fényképeket böngészve egyre inkább azt éreztem, hogy ezt a világ végi szigetet nekem bizony látnom kell! Még megnéztem, hogy közlekedik-e komp Rodosz és Nisyros szigetei között. Amikor megláttam, hogy milyen egyszerűen össze lehet kötni a két szigetet egy röpke hajóúttal már kész is volt a terv: Rodosz után Nisyros felé vesszük az irányt! Mondanom sem kell, hogy a két sziget teljesen más hangulatú volt. Na de ne szaladjunk ennyire előre. Kattintsatok a posztra és megtudjátok, hogy tetszettek a látnivalók Nisyros szigetén és azt is, hogy megéri-e egyáltalán ennyit utazni egy ilyen egyedi szigetért.

 

Bővebben: https://travelhacker.eu/latnivalok-nisyros-szigeten-ide-a-tomegturizmus-meg-nem-ert-el/