Eolomea21 Creative Commons License 2023.11.16 0 3 6252

Ujabb kedvenc filmsorozatom lett (termeszetresen csak az Orion utan ;-) : a Gerry Anderson krealta UFO. (Az 1969/70-ben keszult 26 reszes angol sorozat elozmenye az Utazas a Nap tulso oldalara film, es kovetkezmenye az Alfa Holdbazis [Space 1999] - ami amugy szerves folyatasnak indult UFO 1999 neven.) Nagyon szeretem a film futurisztikus, szinekben bovelkedo vilagat. (Hja, a sorozatban [amely a holdraszalasok kellos kozepen keszult] optimistan 1980-ra dataltak a szemelyzettel rutinosan mukodo holdbazisokat, es egyeb fejlett technikai csodakat - ambar a szalagos kompjuteres adattarolok mellett meg a huseges logarlec is kezkozelben volt :)

 

Nos, most rendeltem meg az UFO ketkotetes kepregeny-gyujtemenyet. Hat, ha mar egy sorozatot nem folytatnak, vizualitasa miatt, meg a kepregeny tunik a legjobbnak (ha lo nincs, szamar is jo elv alapjan). Mindamellett a szepen kidolgozott kepregenynek muveszeti erteke is lehet, nem beszelve arrol, hogy az alapul szolgalo film/sorozat hezagait is kepes betolteni. Jo peldak erre a Forbidden Planet vagy The Orville kepregenyei.

 

Innen persze egyenes ut vezet az Orion - Zórád Ernő rajzolta - kepregenyhez (hogy a temanal maradjunk). Itt lehet olvasni egy blogot errol az Orionos "folytatasrol"/lezarasrol: http://verebics.blogspot.com/2012/01/az-orion-utolso-kalandja.html

 

A nagyon szepen rajzolo Zórád, hogy ugy mondjam, ihletet meritett a 2001 Uroduszeiabol is (ami a fentebb emlitett blog illusztraciojabal is kiderul). Hogy a kepregenyt minel autentikusabba tengyem, magam szamara ezeket a 2001-fele urjarmuveket orionosokra csereltem ki - ill. digitalisan megrajzoltakkal helyettesitettem. Ugyszinten a szovegbe is belepancsoltam, es a neveket is orionosra csereltem (igy lett pl. Markbol [?] Atan - akinek a frizurajan is igazitottam.)

 

Ezt vagy egy-ket evtizede kovettem el, de most ujra leporoltam ezt a sajat "rajngoi valtozatot" (igy, hogy most a kepregenyek vilagaba eveztem). Meg egy-ket helyen szeretnek igazitani ezen - de, ha lehetseges, nem szeretnek a Mester muvebe annyira belekontarkodni. Igy, ha valaki meg tudna velem osztani pl. Zórád Nemo kapitany kepregenyenek idevago oldalait (vagy ezzel kapcsolatos informaciot), azt megkoszonnem. Pontosabban, olyan Zórád rajzot keresek, ami viz alatti vilagot abrazol (ezert gondotam az emlitett Verne adaptaciora). Az eredeti kepregenyben ugyanis az nem derul ki, hogy az Orion kilovobazisa [is] a tenger feneken van (a megrajzolt helyszin inkabb tunik egy foldi ipartelepnek). Ha elkeszul a vegleges valtozat, megprobalnam itt kozzetenni.