Szeretetláng Creative Commons License 2023.11.10 0 0 6845

Hit nélkül élni az akarat és értelem

Hinni az pedig akarat és értelem

Aki meg nem lép magaslatra, az nyilván le sem eshet róla, de mégis az, hogy a tudatlanságom védjen meg engem, az olyan, mintha gyerekkoromban nem akartam volna járni megtanulni

A hit az ugyan kegyelem, de mégis abban van, ami akarat, akarat nélkül nincs hit

És útja is van, az meg a Hegyi beszéd

Ugyan jönnek, akik a könnyűt kínálják, de másban nincs élet, csakis abban, amikor meghalok a halálnak, az meg akarat és kitartás az igazságban

És ugyan a hitetlenségem nem engedi, hogy megértsem, hogy a hit az egyben értelem, de a hitemben is nagyon jó szolgálatot tehet nekem a felismerés, amikor értelembe lépek

Hiszen a test az gyenge, de a gyenge testnek is van segítő értelme, ami megtartja az igazságban

Ami engedelmesség

Ugyan közelíthetek a felébredő érzelmeim felöl is, de az értelmem, az képes az érzelmeimmel karöltve járni

És amikor egyszerűen szeretek a Szeretetért, ami több már, mint a hála, akkor is megsegít engem az értelmem

És már a kezdeti lépteimben is segít, hogy legyőzzem az önösségem gondolatait

Majd segít, hogy ismét, és ismét, és ismét legyőzzem az önösségeim gondolatait

Szembeállítva engem az önösségeimmel

Haladásom gyorsasága a magasságba, nagy részben függ az értelmemtől, amikor megragadom az engedelmességet

A visszaeséseim meg értetlenségeim, amikor még ragaszkodok az önösségeimhez

Az meg nyilvánvaló az értelmem előtt, hogy szükségem van arra, hogy magamat is szolgáljam a jó mértékében, hiszen nem tehetem azt, hogy másokat kényszerítsek a szolgálatomra avval, amit nem teszek meg szükségeset magamért