Paco155 Creative Commons License 2023.10.19 0 0 225044

Mivel nyomott tartályú így valószínűleg tényleg mindent is. Még az alvázvédőt is kifújná, a kérdés az az, hogy milyen szórásképpel. 

 

 

Fentebb olvasom, hogy 2.5 düznivel rendelted.  

Megnéztem a kemikálzret-nél az adatlapon amit valaki belinkelt, ennek a cuccnak az alapozó sűrüsége 1000 kg/m3 (kb mint a víz), a lazúré pedig 1100 kg/m3 ami csak minimálisan tér el.  Véleményem szerint ehhez a sűrűséghez max 1.4  de inkább 1.3 düzni  való. Persze a viszkozitása nincs leírva az adatlapon, pedig az lenne a fontos de ha a kezemben eddig megfordult lazúrokat veszem figyelembe akkor eddig mindet ki tudtam fújni 1.4-el.  Ha persze kocsonyás állagú akkor valóban nem megy, de akkor meg nem véletlen miért írta a gyártó hogy "ecsettel".  Esetleg ilyen anyagra az airless pisztolyokat tudnám javasolni, lásd Wagner  címszó alatt. 

 

Összehasonlításképpen: tegnapelőtt fújtam 1550! kg/m3 sűrüségű alapozót 5:1:1 edző/higító aránnyal 1.8 fúvókás MVLP pisztollyal. Gond nélkül kiterült. A 2.4-2.55 fúvókát poliészter töltőalapozókhoz ajánlják, az meg nagyon durván sűrű anyag. 

 

Előzmény: kápés (225031)