Eolomea21 Creative Commons License 2023.10.02 -1 4 6249

Szoval a magam tapasztalata/velemenye a ketfele szinkronrol...

 

Azzal kell kezdenem, hogy az uj szinkront tobb tucat helyen javitottam ill. potoltam. Pl. a visszaszamlalast a regi szinkronosra csereltem ki (ill. volt, ahol a gepi hangot digitalisan allitottam elo). Szinten kicsereltem a helyenkent elofordulo "Lancet"e-t a "Teknoc-re (mas egyeb hasonlo javitasokkal), ill. jo nehany helyen a hianyos hangeffektusoak potoltam (a poharak osszecsengesetol a lepesek koppanasaig ill. a sugarpisztoly hangjaig). Ahol lehetett, igyekeztem szalonkkepesebbe tenni a tudomanyos szempontbol... hm... vitathato megfogalmazasokat is. A teljes felsorolas nagyon hosszu lenne....

 

A regi szinkront a DVD videoja ala tettem, es a hianyzo parbeszedeket az uj szinkronbol vettem at. (Az erintett jelentsorban - ahol a regi szinkron hianyos - mindenhol az ujat hasznaltam, hogy ne legyen zavaro az ide-oda ugralas.)

 

En az Orion-t felvaltva mindket szinkronnal hallgatom, mert szamomra mindkettonek megvannak az elonyei. Az regi termeszetesen az etalon, hiszen ezen nottem fel. Azonban az ujat is erdemesnek talalom hallgatni - ha masert nem, a helyenket sziporkazo szovegek miatt. E-mellett, sok esetben az uj szinkront legalabb olyan jonak - sot, egy-ket esetben megfelelobbnek (vagyis a karaketrhez jobban passzolonak) - talalom.

Előzmény: Eolomea21 (6248)