masodnikk Creative Commons License 2000.04.25 0 0 42

Míg a félelmetes sárkány dolgozik, felesége a királylány otthon kefél a királyfival.
- Te édes királyfi, hát nem félsz, hogy hazajön az uram, a rettenetes sárkány és itt talál téged?
- Nem, mert ideállítottam a lovamat az erkély alá, és csak kiugrom az> ablakon és elvágtatok, ha baj van!
Hozzálátnak a dologhoz, de lépéseket hallanak! A királyfi kiugrik az ablakon. Benyit a lova:
- Elnézést királylány, nem akarok zavarni, de esik az eső, és féltem, hogy megázom!
Másnap jön a királyfi megint, de két keze bekötve, a tegnap szerencsétlenség miatt...
- Te édes királyfi, hát nem félsz, hogy hazajön az uram, a rettenetes sárkány és itt talál téged?
- Nem, mert nálam van az ejtoernyom, és csak kiugrok az ablakon, ha baj van!
Hozzálátnak a dologhoz, de lépéseket hallanak! A királyfi kiugrik az ablakon.
Benyit a lova:
- Te királylány nem láttad a királyfit? Csak mert reggel olyan sietve kitépte a kezembol a zabostarisznyámat, énnekem meg az ejtoernyoje maradt...
Harmadnap megint jön a királyfi, de már két keze és két lába is be van kötve, mert 2 esést csoda hogy túl élt...
- Te édes királyfi, hát nem félsz, hogy hazajön az uram, a rettenetes sárkány és itt talál téged?
- Nem, mert felvettem a propelleres alsógatyámat és ha jön a férjed, akkor csak kiugrok az ablakon és lerepülök!
Megint belekezdenek, pont a csúcsnál vannak, de lépéseket halanak megint, mit volt mit tenni, kiugrik a királyfi az ablakon megint.
Bejön a rettenetes sárkány, és kérdezi a királylányt:
- Te asszony! Nem járt itt egy ember? Olyan ember szagot érzek!
- De hát édes uram! Ki járt volna itt?
- Akkor kié az a propelleres alsógatya?????