Az eredeti YleGreg Creative Commons License 2023.07.07 -1 1 43232

Nekem az a meglepo, hogy a tavolsagara es a meretere vonatkozo becsleseknek mekkora a szorasa. 500 es 900 fenyev, ez azert szep intervallum. Az embet ilyenkor elgondolkodik, hogy a tavolsag szamitasahoz szukseges adatok gyujtesenel hany tizedes pontossag kellene, hogy milyen rohadtul kicsi szamokbol kene milyen hatalmas szamokat alkotni.

Nekem boven eleg egy 70 -es tavcsovel befogni a Venuszt, az is eleg sportos, mert torott a haromlab teteje, es nem lehet rendesen rogziteni. Pedig ez "csak" a Venusz, de megis milyen apro es nehezen befoghato, ha nem profi az ember, mert amint elengedem a tavcsovet, kimozdul. Amikor meg vegre jo, a Venusz "megy arrebb". A kis piszok. :-)

 

El nem tudom kepzelni, mit ossze nem matekoznak es veszekednek a csillagaszok a szinkep, a fenyerosseg, vagy egy ivmasodperc huszonharmadik tizedesjegyen, mert a vegen attol fugg tobb tucatnyi fenyev, meg tobb szaz naptomeg, aztan ha ugy jonnek ki a szamok, akkor valami laposfoldhivo kompatibilis bulvarlap felkapja a dolgot, es bejelenti, hogy mindenki bujjon barlangba, mert ha robban a Betelgeuse, akkor... NE NEZZ FEL! :-)

 

 

Előzmény: Diótörő (43231)