The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2023.05.18 0 0 39558

Tartottam tőle, hogy ezt a következtetést vonja le valaki, ezért ezt tegyük helyre!

 

Minden növényre LEHETŐLEG azt a növényvédőszert használjuk az adott kártevőre, amire engedély van.

A "lehetőleg" jelen esetben azért van ebben a mondatban, mert a kajszi elég speciális helyzetben van. Gyakorlatilag szabadon megvásárolható (III. kat.) szisztematikus szerből csak a TOPAS van engedélyezve vegetációs időszakban és ez nem jó.

A kajszira amúgy kevésbé jellemző a lisztharmat, nekem 3 különböző fajtán még nem fordult elő. Évi egy tavaszi TOPAS bőven elegendő volt, mert nekem van olyan szerencsém, hogy tudok kajszira engedélyezett zöldkönyves szert is használni, hogy legyen egy minimális kombináció.

 

Most extrém helyzet van a sok eső és a hosszan tartó hűvösebb párás idő miatt, ideális környezet a gombás betegségeknek, köztük a lisztharmatnak. Még kajszinál is...

 

A difenokonazol egy nagyon univerzális hatóanyag, szőlőtől déligyümölcsökig van a világban valamilyen fajta engedélye. A kajszi még soká érik, a difenokonazol kontakt kénnel kombinációban biztos ér szerintem annyit, mint a Topas, legalábbis a lisztharmat ellen.

Előzmény: zsorsz (39557)