jzp2107 Creative Commons License 2023.05.12 0 1 76489

ha megint ellentmondok ugye nem gondoljátok hogy csak a vita kedvéért teszem? :-)

valószínűleg belejátszik az északi zöld leszürkítése "nem hivatalos"-sága okán

azóta összerándulok ha egy jelzett útvonal hivatalossága kérdőjeleződik meg..

 

 

a kereszteződést elég egyszerűen kaotikusmentessé lehet tenni: kell egy oszlop meg két útjelzőtábla, egyiken észek felé Lébény-Wolfsthal stb, másikon NY felé SLO stb és kész

(nem tudom, hogy így van-e megcsinálva, de kb így kellene)

 

azonos jelzésekkel is van élet, sógoroknál 1-2 jelzést kivéve piros-fehér-piros sáv + 1 szám, Szlovéniában a hegyeken minden piros-fehér pötty, kereszteződéseknél meg van nyilazva és oda van írva hogy melyik út hová vezet

 

 

szóval nem hinném hogy egy zarándok aki Wolfsthal felé szeretne menni majd pont itt véletlenül eltéved... (azért se, mert tudtommal a zarándokutakon nem ritka a mindenféle alternatív útvonal aminek szintén azonos a jelzésképe, de javítsatok ki ha tévedek)

 

 

nekem amúgy ha már itt tartunk, az egész európai camino kaotikus

mivel az emberek nem tudom, 95%-a Spanyolországban caminózik, az úgy nagyjából benne is van a köztudatban - persze van aki csak a francia utat ismeri, de aki nem az azért képben van a többi spanyol úttal

nade ha távolabbról indulna valaki akkor fel lehet kötni a gatyát, erről írtam múltkor -meg a via pannonia megalkotója is mondta ugyanezt a linkelt interjúban- hogy miért nincs egy központi honlap vagy térkép amin ezek a különböző országokból induló "útpókhálók" rajta lennének 
ha van, akkor jól eldugták mert nem találtam
(egy helyről levadászható gps-be tölthető nyomvonalról már nem is beszélve...)

 

azt szintén nem tudom, hogy ha valaki bp-ről indulva sétál el komposztálóig akkor milyen útlevelet kell kiváltania? mert a magyar csak Wolfsthalig "jó"
persze az is lehet hogy belerak az ember 6 darab A/4-es papírt és ha betelik akkor abba folytatja és úgy is jó lesz... (valószínűleg egy telefonnal kideríthető, de ennek is szerintem mint alapinfónak ott kéne lennie egy honlapon...)

 

 

ui. a Porto - fisterráért nagy irigység részemről :-)

 

Előzmény: nagypapi (76488)