jzp2107 Creative Commons License 2023.05.09 -2 1 76485

A Tarjános ág Wolfsthalba(1) megy, ahonnan jakobsweg néven Innsbruck- Feldkirch(2) /Rankweil - aztán keresztül Svájcon Genfig (via jacobi) majd Le Puyig (via gebennensis) és via podiensisnek nevezvén Saint-jean-pied-de-port - Roncesvalles - aztán persze  compostela
A másik (via pannonianak nevezett) a hivatalos honlapon pont nincs rajta ahogy nézem, ez nekem is új, de rövidet guglizva van is már valaki aki végigjárta :-O

 

személyes szál:

(1) ez nekem azért jelentős, mert a Szent Márton út is erre tart amit már (igaz, csak Rajkáig) lejártam

Ennek szomszédjából (mondhatjuk hogy Dévénnyel szemben) indul a Zentral amihez könyvem már van.. bele kéne lassan vágni..

ez ugyan nem zarándokút, de út :-)

na és ez meg hogy hogynem pont (2)-esnél ér véget. ahol hogy hogynem megáll a railjet :-) ennél ideálisabb szakaszolópont nem is lehetne

 

a via jacobira idénre van "csillagháborús tervem" -ezen azt értem hogy nekem nagy dolog lenne... , csak szívat a munkahely a szabikkal (van esetleg valakinek kedve július végétől?)

ha ez sikerülne, akkor a zentral után biztos viszketne a talpam a többire is

 

 

Amúgy nekem kicsit fura, hogy nincs valami nagy honlap ami összefogná ezeket az utakat, rengeteg guglizás árán tudtam meg az osztrák-svájcos útvonalról amit tudok (vagy én csináltam valamit rosszul)

 

Előzmény: pozo (76483)