petergabor Creative Commons License 2023.04.30 -1 1 76467

https://goo.gl/maps/duRsDDD5hjQ9jQeo8

 

Vannak igazi jelzések is. Jó állapotúak. :D

 

Nem sokkal később találtunk egy vadmalacot az ösvény közvetlen közelében két kidőlt fatörzs közé kuporodva. Valószínűleg beteg vagy sérült lehetett, meg sem mozdult, de lassan lélegzett. Anyja sehol.

Fel akartam hívni a vadásztársaságot, de nem működött a mobil netem, wifi meg nem volt az erdőben. Arra jött két svájci lány ők adták oda telefonjukat, de csak vezetékes szám volt megadva. Szombaton esélytelen. Egy régi kollégám vadászik őt hívtam végül. Azt mondta hagyjuk ott, a helyi vadászok előbb-utóbb úgyis megtalálják.

Ha valaki találkozik a lányokkal, adja át nekik üdvözletemet. A sztoriból szerintem tudni fogják.

 

Érdekes, hogy amikor először teljesítettem a kéket évekkel ezelőtt 2006.07.09. (hú, de régen volt!), akkor is nagyjából ezen a helyen találkoztunk vadmalacokkal, de akkor az anyjuk is ott volt.

 

 

"Én nagyon hálás szoktam lenni, ha ilyen helyzetben bármilyen segítséget kapok az ismeretlen túratárs(ak)tól."

Zalában jártunk a DDKT-n az egyik falu szélén (már nem emlékszem). Egy idős néni, olyan típus, aki még sosem hagyta el a falut, tanácstalannak érzet minket és azt mondta: "Kedveseim arra kell menni fönek!". És a domb felé mutatott. :D

Előzmény: Jesper Olsen (76465)