Norbert1980 Creative Commons License 2023.04.28 0 0 16322

Sziasztok.

 

Útbaigazítást kérnék. Megpróbálom leírni röviden miről van szó. 2020 végén a munkáltató visszavette a bérem( alacsonyabb pozíció és bér covid miatt). Másik munkaszerződés és kisebb felelősség. Viszont utána is az korábbi pozícióban lévő feladatokat is el kellett végeznem. Ez nem tetszett és sűrűn szóvá tettem,ami miatt a viszony még jobban megromlott. A cégnêl van értékelési rendszer,melynek van olyan része,ami szubjektív 40%-ban számít( kompetencia értékelés,amire bármit írhat). A másik az eredmények szàmokkal történő kimutatása,ami 60%-ban számít. Pl érd el hogy költség éves szinten 1 milló euro alatt maradjon,ha eléred akkor 5-ös értékelési pontot kapsz.Így épül fel a rendszer. Ezt az értékelő lapot alá kell írni,amikor a cêlokat közlik,majd az év végén az eredményeknél is. Ezeknél a papíroknál próbàltak nagyon nehéz célokat kitűzni,amit elértem,így nem tudtak kirúgni. Most odáig fajult a dolog,hogy olyan papírt tettek elém ,amit nem írtam alá. A vezető önhatalmúlag utólagosan határozott meg célokat( más terület) és aszerint értékelt,továbbá az értékeket is meghamisította. Tehát olyan gyártási terület eredményei miatt lesz rossz az eredmény,amire nem volt ráhatásom. Persze a gyenge eredmény àllás vesztéssel jár és végkielégítést sem kapnêk. Kikértem a korábbi értékelő lapokat és van olyan,amit nem tudnak odaadni és olyan is ,amelyen a főnökóm az én nevemnél helyettem aláírta.

Ez a szivatás megy már több mint 2 éve és az egészségem is rámegy. Mit kellene tenni?

 

Esetleg ha van jogász itt a fórumon,aki segíteni tudna jelentkezzen. Természetesen nem ingyen kívánom.