feletripla Creative Commons License 2023.03.26 0 0 3131

Ismét sziasztok Börgöndi katonák!

 

A 3123 sorszámon feltöltött képekhez fűznék pár sort. Az első képen az iránymérők, irányadók szakasza látható. A felső sorban a második: Csanádi Zoltán (Dunaújváros),sajnos már elhunyt, a harmadik én vagyok: Filla Péter (Dunaújváros) Az előttünk lévő sorban az ötödik: Veres ? (sajnos a keresztnevére nem emlékszem). Ő volt akkor a század írnok. Legalul középen a szemüveges: Paulusz Tamás (Adony), sajnos mér ő is elhunyt. A többiek nevére már nem emlékezem.

A második képen: az irányadók, iránymérők technikai szemléje 1979 ben. Én balról az 5. vagyok.

A negyedik képen balról Papp László (Bodajk) jobbról szintén én vagyok.

(Töltök fel két képet amelyek 2018 ban készültek az alakuló térről illetve a századkörlertről.)

Az ötödiken én szállok fel az északi közeli adóházban lévő PAR-8 ba.

A hatodikon szintén én vagyok a rohampálya egyik akadályának leküzdésekor, amit azt hiszem úgy hívtak hogy: lőszeres láda teherautóra felrakodása.

A képeket egy fényképész katona készítette. A neve sajnos nincs meg.

A 3124 sorszámon lévő képek közül az elsőn és harmadikon az ARP-6D ben vagyok. A második képen az északi közeli adóház legfontosabb harcjárművét kezelem. A kerékpárral hoztuk ki a kaját az adóházba.

 

Rólam még csak annyit röviden: 1979 ben már mint vizsgázott mozdonyvezető vonultam be és eből a munkakörből mentem nyugdíjba 2009 ben.

Jó egészséget mindenkinek!