imre2018 Creative Commons License 2023.02.25 0 0 184615

100 literes főzőm van,olajos duplafalu.Demendi Miklós féle.Kicsit átalakitva.Van rajta egy 20 literes üstfedő,egy 10 literes gömb és azon egy pis tányér amit Rézműves ur készitett.Ha használom a pisz.tányért is,feltöltve és foly.potolva a meleg vizet,akkor az ep.sokkal jobban és éslesebben elválasztható.Amikor leválasztom ez ep.,akkor feltekerem a fűtést,amivel ugyebár csökkentem a defit.Igy sokkal intezivebbek az izek és az aromák.Kb.anyira tekerem fel a fűtést,hogy 12-15 perc alatt folyon le 2 liter szesz.Tegnap ugy éreztem,hogy levettem az első 2 litert,beleöntöttem a korsoba,egy kis idő mulva kinyitottam és semmi szurós,semmi oda nem illő illatot nem éreztem.Nagyon jol meghatározható volt az illata.Utána még egy liter volt ilyen kb vagy másfél,és utána mintha csak megint elvágták volna,amikor beleszagoltam a további 2 literbe akkor már éretztem rajta ezt a mosogato valami állot szivacsos,ilyen keserű illatot,de amikor rácseppegtettem a kezemre és elillant az alkohol,akkor még kellemes illatu volt.Mintha egy cseppet talán változtt valami,olajosabb lett volna,mintha a szőlőmag olajt éreztem volna vagy valami ilyesmi.Azért is gondolom hogy minden upés,mert eleinte elég jok,de ahogy állnak egyszerűen széjjelesenk,szarabbak lesznek,szinte ihatatlanok.Gondolom az idő előrehaladtával az up.egyre jobban kiérződik és ezért.Ha epés marad,akkor azt rögtön érzem,megcsap a szúrós,csipős szag.Érzékszervileg ugy gondolom,hogy itt már felismertem az ep. és az up.határát,csakhogy ezt az alszeszt kaptam.És itt ugyebár meghozzá vannak szokva ahozz,hogy legyen sok és legyen is jo.Mertha nincs sok akkor leveszel magadnak meg stb.

 

Előzmény: Jolida (184613)