KOBOLD Creative Commons License 2000.03.22 0 0 77
nah, en lattam a Messengert, nekem tetszett, NAGYON!
Vegre egy rendhagyo es erdekes film ebben a mai hig-fos sablon filmgyartasban.
Ezuton is uzenem Luc Bessonnak, hogy jo volt,
csak sokan nem ertik meg, hogy

ez nem egy tortenelmi vagy kalandfilm volt,

hanem inkabb egy fantazia film, muvesz film.

Vagy effele, ahol Luc Besson kielhette
kreativitasat. Luc Bessont nem erdekeltek a kozonseg elvarasai. O szereti a vert, a belsobol fakado brutalitast belevinni a filmjeibe.
Szoval sokkal brutalisabb film volt, mint barmelyik mostansag moziban jatszott horrorfilm.
Vegre TENYLEG borzongtam es szornyulkodtem, ehhez kepest a Stigmata meg Iteletnap meg blerwics-projekt egyutt nem volt olyan hatassal ram mint a Messenger, es ez utobbi harom film igazan unalmas volt.
Viszont a Messenger feldobott.Lehet, hogy Milla Jo
nem alakitott nagyot, szineszi munka ertekelesehez nem ertek. Csak azt tudom, hogy mi az ami tetszik, es megmozgat, es hatassal van ram.
Nehany jelenet amit kiemelek:

Farkashorda-angolok tamadasa: a legjobb es leghatasosabb resz. Es ujszeru szamomra, nem volt a hatterben hihetetlen fanfarzene. A nyilak repulese. Ha erre visszaemlexel, akkor talan te is lathatod, hogy ez nem tortenelmi film.

Joan noverenek megeroszakolasa: brutalitas, tolunk nem is olyan messze (koszovo) hasonlo allapotok lehettek.

Szuzessegi vizsgalat: kegyetlen, es megalazo helyzet Joan szamara,
korben nyalukat csorgato bunko nepseg,
kik azt varjak, hogy Joan elbukjon,
hogy mondhassak: lam nekunk volt igazunk, es mi vagyunk a jobbak.

Az ordog verzioi a kard megtalalasara, es az ordog mindent megmagyaraz. Raebreszti (rabeszeli?) a film nezojet, hogy bizonyos szempontbol Joan nem olyan szent mint amilyennek tartjak,
meg sok mas elgondolkodtato kerdest tesz fel,
QQuuuuuuurvajoooo!

Kob

ui.: akinek meg van a film CD-n vagy videjon, szoljon, kellene...
e-mail: jajanyu@swi.hu