.osbourne. Creative Commons License 2023.01.06 0 0 72743

Tul nagy jelentőséget tulajdonitasz a gumi dolognak.

 

Nyilván van is benne valami de a mai balasetek majd 100%-a nem ebből falakd hanem a kretén vezetési stulusból.

Hogy is mondják jogi nyelven: Nem az ut és a látási viszonyoknak megfelelő közlekedésből.

 

Anno majd 20 éve 16K milométerrel vettem az autómat nyári gumival.

Majd pár évvel később a jófogáson vettem rá - nyilván használt de alig - téli gumiszettet felnin.

Ezt cserélgettem amig el nem kopott a nyari.

Akkor jártam télen nyáron telivel.

 

Majd sajnos fatertől örököltem egy masik felnis teli szettet.

Akkor használtam azt is.

 

Eladtuk az autóját egy odaadtam a kopott nyari szettet hogy "az csak felni ingyen" vegyenek rá valamit ha akarnak.

Nyekergett a fiamm hogy vegyünk már az autóra legalább egyszer normális uj gumit.

Vettünk 4 évszakosat amit tudtam hogy ugyanolyan szar lesz de legalább a törvényeknek meg fogunk felelni. :)

 

Szóval nem kell semmiféle csodát várni a gumiabroncsoktól. Normálisan kell közlekedni - hogy is mondják deffenzíven - és akkor nem lesz baj.

Tök mindegy milyen gumid van ha olyan sebességgel közelited a gyalogátkelőt akkor fel fogod boritani a gyerekkocsis nagymamát. Esőben méginkább, ha szarok az ablaktörlő lapátjaid még látni sem fogod. ABS nem vég meg egy kicsit sem mert nincs és az sem egy csoda.

 

Előzmény: nagya2 (72731)