Törölt nick Creative Commons License 2000.03.06 0 0 852
HGyuri

Nekem is Tissot kvarc van, mondjuk én rögtön elvittem pontosság ellenőrzés/nyomáspróbára, a hivatalos szervizbe (mármint az eladó cég hivatalos szervizébe). Megnézték, állítottak rajta, most alig (tényleg) 1mp/hó az eltérés. Egy órás elmagyarázta, hogy azon a szerkezeten, ami ebben van, érintkezőkkel lehet állítani, két biszbaszt kell egyszerre megérinteni, az + vagy minusz 0,3 mp-t állít, amit a műszeren mérnek. Azért érdemes azakszervizbe menni, mert ők tudják, hogy mire kell állítani (nem pont 0mp/hó a műszeren az ideális).

Ruppy
Én is néhány mp/hó eltérésre tippeltem, DE olvasd csak el a gyártók specifikációit, 15-20 mp/hó alatt normálisnak tartják. A Breitling nagyon büszke magára (van is mire) ők 2 perc/év eltérést garantálnak max ...
Szóval nem is olyan rosszak a mechanikus órák. Nekem van egy öreg Roamer Superking a 60as évekből, kb 15 éve van meg, most - a topicon felbuzdulva - vittem el tisztítani, az órás teljesen el volt ájulva tőle, olyan jó állapotban volt, napi 4-5 sec késés, ha a kezemen van, de volt olyan időszak, hogy napokig PONTOS volt ...

Fortis rulez