Ariadné Creative Commons License 2000.03.01 0 0 88
Már komolyan kezdtek hiányozni, ha hazamegyek...
Kedves Halászkirály! Kérlek, ne légy dühös! Tudod jól, hogy eddig sem a nőnapról vitatoztunk, az egyszerűen csak ürügy volt ahhoz, hogy a férfi-nő ellentétek kerüljenek szóba. Ami, mint tudjuk, tényleg örök téma, ezért gondoltam, hogy ideje lezárni. Én igazán élveztem a veletek való eszmecserét, és sajnálom, ha te már megbántad. Hidd el, nem tudjuk meg nem történtté tenni, és ha mindkettőnknek jó volt, miért ne :-)
Kedves Rhadamanthys! 1997 az bizony nem ma volt, és tényleg nem tudhatod, hogy boldog voltál-e, de szerintem nem. Merthogy nagyon pesszimista az irományod, ezt a vak is látja. A misztikumot pedig vagy érzi valaki, vagy nem. Azért ne érezd úgy, hogy lelki nyomoréknak tartalak, erről szó sincs, egyszerűen csak szeretném, ha mindenki érezhetné azt, amit én szoktam, ha boldog vagyok. Hát nagy kívánság ez? Keblemre emberek, férfiak, asszonyok mind a világon! Keblemre Rhadamanthys! Ami ezt illeti: Ha ugyanis olyannyira lapos, közismert semmitmondó kijelentések volnának, akkor senkit nem háborított volna föl anno, s senki nem venné komolyan a nőnapi arcoskodásokat manapság. Miért veszi komolyan mindenki a nőnapi arcoskodást? Mert szeretjük magunkat illúziókban ringatni. Mi nők, szeretjük azt hinni, hogy ti pasik szerettek minket, és ezért tényleg örülünk annak, ha megajándékoztok. Mindez csak illúzió, jól tudom. De jól esik. És ugyanezen okból háborított fel sok embert a te publicisztikai szösszeneted. Tudom, hogy hányingered van a negédeskedéstől és az enyelgéstől. De én érzelmi lény vagyok, és ezért becsülöm többre például az empátiás készséget a logikánál. Értesz már? Nem akarom én kritizálni az irományodat. Különben is, kit érdekel az, hogy én nem tartom jónak? Gondolom nem én vagyok a célközönség. Nagyon örültem, hogy magabiztosan demagógnak és deterministának neveztél. Azt gondolom, hogy nem lehet mindent észérvekkel megindokolni, mert "több dolog van égen s földön Horatio" na szóval én már csak ilyen maradok. Tiszteletteljes üdvözlet: Ariadné (puszi most nincs)