nagyl2522 Creative Commons License 2022.09.11 0 0 96550

Köszönöm a segítséget!

Megnéztem a beállításokat az erősítőn! Ezen az "X-Over" három állású kapcsolási lehetőségek: "Low pass" - amit lehet szabályozni külön a "bass"-uson ás a "Level" hangerőszabólyzón kívül -! A másik két állást a "Flat" és a "80 Hz High pass", amit nem lehet szabályozni! Most a "Low pass"-ra van állítva, és annak a külön szabályozója fél állásba, hasonlóan a "Bass"-hoz és a "Level" hangerőhöz! Egyébként a mély hangok szólnak csak, bármelyik állásba is teszem, próbálgattam átkapcsolni!

A fejegységnél viszont van egy olyan probléma, hogy ez a "SW control" beállítási lehetőség meg sem jelenik! Alapból azt mondja - mint már írtam is - az útmutató, hogy a REAR-SP (FUL)-ra van állítva, ami a hátsó kimenetnél igaz is, mert ott a hangszórókban a magas hangok is szólnak, ráadásul az is írja az útmutató, hogy ha a hátsó kimenet és az RCA kimenet (SW) állásban van - vagyis subwoofer-re, akkor a FAD/BAL (elülső/hátsó balansz) nem állítható! Jele esetben ez viszont állítható, tehát elvileg még ha nem is jelenik meg az állítási lehetőség, akkor is (FUL) beállításon lehet a fejegység, ahogyan ezt írja is, hogy ez az alapbeállítása, valamint a hátsó kimenet hangszórók ezt alá is támasztják hangzásukból kiindulva! Próbáltam azt is, hogy lehúzom az RCA-t, vagyis az erősítőt, amin az "oválok" vannak! Az "SW control"  beállítási lehetőség így sem jelent meg!

Tehát a probléma továbbra is fennáll!

Köszönöm szépen azért, hogy próbálsz segíteni, amit ezután is megköszönök!

Ha van ezen információk után még valami ötleted, segítséged kérlek írd le!

Szia...

Előzmény: zz88zz (96549)