hirvike Creative Commons License 2000.02.24 0 0 44
Nem mondom viharos errefelé a hangulat...

Ha már szó esett a férfi-nő különbségekről, hadd ajánljak egy érdekes olvasmányt:

Agyszex
Női agy - férfi ész

Szerzők:
Anne Moir & David Jessel
Gondolat Budapest,1992

A nőnappal kapcsolatos érzéseimet pedig legjobban a következő két idézet írja le:

Csokis2

Barmire hajlando vagyok koszonteni viraggal, vagy anelkul, de a nonaptol boldogult gyermekkorom ota a hideg futkos a hatamon. Nekem mindig arrol szol, hogy marcius 8-an kis csoki, kis virag, aznam apu elmosogat, a maradek 364-en meg le van szarva anyu jo magasrol. Egy no 365 napon no, tehat minden nap nonap. Na jo, ez igy persze eros, de valojaban ez kene, hogy a cel legyen. Akkor viszek viragot, amikor eszembe jut, hogy szeretem es hazafele veszek neki, akkor mosogatok el, amikor elobb erek haza, mint o, meg amikor latom, hogy faradtabb, mint en. Szerintem ennyi a nonap es semmi tobb.

Nick Grabowsky

Be kell vallanom, a nőnapot én sem szeretem. Talán mert nem lehet a fél világ egyszerre ünnepelt - ez "tömegtermelés", "kérek 36 csokor hóvirágot" - jó ez valakinek?. A személyes ünnepek a számomra kezelhetők.Olyan jó "csak úgy" ajándékot venni/csinálni/szerezni! Már csak azért is, mert így igazán meglepetés, hogy az illető azt sem tudja, hogy kapni fog. A megnevezett napú ünnepek (a névnap, születésnap is ilyen) kevésbé alkalmasak meglepetésre, ilyenkor inkább "ünnepbe öltöztetjük a szívünket". Engem nem zavar, ha valaki a közelemben nem reagál névnapomra, születésnapomra. Egyetlen belülről jövő igazi meglepetés is bőven "kárpótol" ezért.