Törölt nick Creative Commons License 2000.02.11 0 0 13
Nem tudom pontosan, utánaérdeklődök. Kapásból annyit tudok -ez nem sok-, hogy késő összel, télen terem. A meszes-humuszos földet szereti, a viszonylag enyhébb fagyokat elviseli. Tölgy, bükk alatt a leggyakoribb, természetesen ott ahol avartakaró van.Úgy tudom, hogy hazánkban igen gyakori, megtalálható Veszprém térségében, illetve általában a Bakonyban, továbbá a Budai hegységben, de halottam Szolnok megyei előfordulásáról is. Biztos másutt is, majd megkérdezem. Bár szarvasgomba-ügyben -éppen a PÉNZ miatt- óriási titkoldzás, ködösítés van az országban. Szakirodalom persze nincs, legjobb összefoglaló munka:
Dr. Hollós László: Magyarország földalatti gombái és szarvasgombaféléi (Fungi hypogaei Hungariae). Megjelenése: 1911. Azóta is mindenki ebből akönyvből tanul, a tudását innen veszi. Persze senki nem ismerti be, de ez már más téma. Könyv reprintjéhez hozzálehet jutni, azt hiszem 2000 Ft-ért. Majd emailben elküldöm, hogy kinél érdeklődhetsz. Ide nem merem kiírni, lehet, hogy leharapná a fejem. Van még egy másik jó könyv, nekem fénymásolatban van meg:
Szemere László: Föld alatti gombavilág című munkája. Ezt a Mezőgazdasági Könyvkiadó adta ki még 1970-ben.
Előzmény: otouto (12)