Benyus Creative Commons License 2000.02.02 0 0 796
Sziasztok!

Jó rég nem írtam, de azért igyekeztem nyomonkövetni benneteket. Tudom, hogy babakaja lezárva, de egy nagyon fontos dolog szerintem kimaradt mindabból amit írtatok és amikbe teljesen igazatok is van. Ez pedig az áldott jó régi kaja, ami mindíg kéznél (szájnál) van: az anyatej. Egy kisbaba életében sok legfontosabb dolog van a fogantatástól kezdve a nem is tudom meddig. Ezek egyike tuti, hogy a megfelelő táplálék. Az anyatejnél pedig nem találtak fel jobbat. Az optimális az, ha fél évig csak anyatejen él a csemete. 3-4 hónapig semmiféle kiegészítő táplálékra, italra nincs szüksége mellette. Később lehet adni gyümölcsöt, vagy teát, persze nem házi készítésű cukros-citromos lötyit, hanem minőségi bébi teát. A szopi után pedig kb 1 éves koráig igenis vagy "kotyvasztani" kell a kaját vagy megvenni persze itt is a minőség elsődleges. Én azt csináltam, hogy megfőztem egy adagot (embernek valót) azt szétszórtiroztam pl. jégkockatartóba, lefagyasztottam és csak elő kellett kapkodni a mindennapi menüt. Szerintem kb 1 - 1,5 éves kórtol ehet a gyerek azt amit a család, persze nem túl sózva (nem tudja feldolgozni a szervezete, komoly gondokat okozhat)túl zsírozva stb. Vagyis csilis babot semmi esetre sem! 1 éves kor alatt nem is szabad adni ilyesmit neki.
Névválasztás: azért ha már annyit kínlódtunk azért a gyerekért ne szúrjunk már ki vele, arra is kell gondolni, mennyit lehet cikizni őt később a nevéért.
A vers nekem is tetszik, csak nem saját?

Előzmény: noa (795)