Carnuntum Creative Commons License 2022.02.17 -5 1 217955

“az olyan hátravivő álláspontokat, mint a tiéd, legalább a veleszületett logika és a belátási képességek alapján pihentessük...”

 

Az én álláspontom a több hullámmal érkező nyelvi honfoglalás. Ez egy releváns álláspont. Épp a “velünk született logika és a belátási képességek alapján...” több esély van erre, mint az egy hullámmalnvaló érkezésre, hiszen az előbbire számtalan példa van, az utóbbira meg a magyar sajátosságokat figyelembe véve analógiát nem nagyon lehet állítani. Errőlnvitatkoztatok itt egy történésszel az imént, úgyhogy a lenézés és a nagy hang nem indokolt. Álmokról nem beszéltem. Inkább arról szoktam, hogy a történeti forrásokban szereplő népneveken többször is magyar elődöket érthettek a kútfők, hiszen erre számtalan példát tudunk bizonyítani a magyar népnév felbukkanása után. Adódik, hogy ez a felbukkanása előtt is így lehetett. Bizonyítani valamit az őstörténetben nagyon nehéz. Nektek sem sikerül. Én megelégedek a hagyománytisztelő okos gondolatokkal, ha nincs bizonyíték. A mitoszrombolás azomban csak bizonyítékokkal elfogadható, mert a szittya-hun-magyar származás része a magyar kultúrának. Ha tetszik ez neked, ha nem.

 

Előzmény: B. Hernát (217945)