Tehát az egészen korrekt válasz az: nem tudjuk, hogy miért stabil az elektron.
Akkor legyen itt a válasz: az elektron azért stabil, mert az alkotórész elemi részecskék egymás körül keringve körbe záródnak - tórusz szerkezetet kialakítva. A tórusz gerince a graviton A (= spinon) és ekörül kering a negatív jelű elemi elektromos töltésrészecske (= holon) a tórusz felszínét kialakítva.
A pozitron is ezért stabil, pontosan ugyanilyen szerkezettel ahol a gerinc a graviton B (az előbbi tükörpárja) és a pozitív jelű elemi elektromos töltésrészecske (ami szintén tükör).
Az elektron és a pozitron azért tud annihilálódni fotonná mert egyforma frekvenciával kering bennük az elektromos töltés.
Egy (és csak egy) sokkal nagyobb frekvenciával keringő töltés szintén körbe tud záródni, ez a proton-antiproton páros frekvenciája.
Ebből következik, hogy a pozitron és a proton ugyanaz az anyag, mindkettő tórusz szerkezetű, csak és kizárólag a frekvenciában különböznek. Az elektron nem képes az antianyag párjával, a protonnal annihilálódni mert nem azonos a frekvenciájuk. A foton keletkezéséhez két azonos frekvenciájú részecske kell.
Az összes többi frekvenciánál a keletkező részecskék nem záródnak körbe és elspiráloznak.