Töck Jenő Creative Commons License 2022.01.17 0 1 99893

A fenébe is, elszállt a válaszom, pedig volt vagy 8-10 sor.

Röviden újra:

Többféle megoldás létezik ami jó is. 

Jelen esetben zsalukő alkalmazása esetén oszlopok közt vízszintes irányban teherhordó kerítésmezők a legcélszerűbbek. "U" alakban alul meghajtott vasak valamivel olcsóbbak, de zsalukövet ráhuzigálni élvezet. Javaslom az egyenes vasakat, oszlopba fi (átm) 14-es 16-ost, oszloponként 4-4 szálat. Egyenes vasakat egyszerűbb használni. Oszloptáv 2-2,5m. Az oszlop 20-vagy 25 cm-es zsalukő legyen, falnak elég a 15 cm-es is. Eltérő vastagságnál le kell vagdalni az oszlopok nyúlványait. A zsalukő sorok között két-két szál fi 6-os vagy fi8-as bőven elég. Ha nincs oszlop hanem a fal konzolnak van vasalva akkor fi10-es függőleges vasak 25 cm-ként és két-két fi6-os vízszintes vas bőven megfelel.

A függőleges vasakat legalább 40d (d7átm) mélységig be kell engedni az alapozásba és az alaptestben az oszlopokat kengyelezni kell (szabályos tengelytáv a függ. vas átmérőjének 12-szeresse).

Konzolként vasalt falnál az alapozásba min. 3 sor vízszintes, hosszirányú szerelővas kell, minden sort keresztben 40-50 cm-ként szerelővassal átkötve. Célszerűen minden második függ. vasnál, de mindhárom sorban. Lehet eltolva rakni a keresztirányú átkötéseket (első és harmadik sorban 1.,3.,5., stb, második, vagy ha van negyedik sor. is akkor abban is a 2., 4, 6. stb. függ. vasnál) legyen átkötve. Eltolt elhelyezésnél valamivel többet tud a szerkezet, de kicsit figyelni kell.

Oszlopok alkalmazása esetén is célszerű az alsó zsalukő sort bekötni az alapozásba, mert az idők folyamán a zsalukő külön mozoghat az alapozástól és előbb utóbb a víz befolyhat. Fagyveszély.

Előzmény: Töck Jenő (99892)