Törölt nick Creative Commons License 2000.01.08 0 0 0
A bátyám profin fest, meg én is tudok valamit.
Nézd meg a honlapomon a képeinket (főleg a bátyáméit).

Kérdéseid.
Hogy érdemes-e hobbiként foglalkozni vele? Hát persze, mindennel érdemes foglalkozni!
Anyagi vonzat: veszel úgy 10000Ft-ért egy készletet, az jó sokáig elég. A magyart ajánlom (PannoColor művészfestékek).
Hogy milyen ecsetet vegyél, a stílustól függ. Én egyszerű, olcsó műanyag ecseteket használok. Sima, "Deák" típusú, levágom a végét egyenesre aztán kész.
De ha profi ecseteket akarsz, az jó drága lesz.
Ja, ilyen vágott végű ecsettel finom dolgokat nem lehet festeni, csak amolyan impresszionista stílust.

Én farost lemezre festek. Valami olaj alapú festékkel lealapozom vagy a sima, vagy az érdes felületét, attól függ milyen képet akarok. Az érdes felületen ki lehet használni az ún. raszter-hatást. A sima felületre jobb ecsetkezelést kell tanulni.
Alapozáshoz nem kell direkt művész alapozó, olcsóbban kijössz, ha Trinát, Standolit festékeket használsz.
A farost lemez érdes felületét egyszer lefested, száradás után csiszolópapírral lecsiszolod, hogy ne legyen "szőrös", majd újra lefested. Ezt addig csinálod, amíg teljesen jó felülete nem lesz.
Ezen az érdes felülelen majd rá fogsz jönni, mi is az a raszter-hatás.
Lehet vásznat alapozva venni, csak nem olcsó.

Esetleg jobb, ha nem készletet veszel, hanem összeválogatod a színeket. A boltban talán tudnak ebben segíteni. Azt ne felejtsd, hogy nem lehet minden színt pár alapszínből kikeverni. Akkor lesz igazi és élénk, eredeti színe valaminek, hanem keveréssel állítod elő, hanem veszel sokféle színt.
Pl. sárga színek:
-kadmium világossárga
-kadmium citromsárga (kedvencem)
-krómsárga
-indiai sárga
-stb.
Még egyszer: ezeket nem fogod tudni kikeverni. Pl. veszel egy valamilyen sárgát, és nem fogsz tudni belőle fehér hozzáadásával pl. k. citromsárgát kikeverni.
És persze minden színnel így van. Azt csak az általános iskolában hallani, hogy itt a sárga meg a piros, aztán kész a narancssárga.

Egy másik dolog, ami talán segíthet: ne takarékoskodj a festékkel. Ez nekem nagy problémám volt. Egy csomó rossz képet csináltam, mert sajnáltam a festéket.

Na, látod, hogy szeretek írni :-). Inkább kérdezz, mert lehet, hogy sok felesleges dolgot írtam.
Írd meg, hogy festettél-e már valamivel, vagy rajzolsz-e?

Ja, amúgy meg 0!!! :-)))