Paco155 Creative Commons License 2022.01.03 0 1 9780

Na akkor egy kis éveleji hibabejelentés. ;)

 

Környezet:

    OS:  Win11 Pro 21H2

    Böngésző: Róka 95.0.2

 

Egy ideje nem ment nálam a képfeltöltés, de mert másik géppel nem volt gondom így nem foglalkoztam vele.  Viszont mostanában volt egy kis időm foglalkozni ezzel is.  Először a Win 11 re gondoltam, hogy az baxta el, de nem. Az edge-t felrakva tökéletesen működik. Marad az, hogy szerver vagy Tűzróka hiba. 

A hibajelenség az, hogy a képet kijelölve access denied errort kapok azaz jogosultsági baj - miközben viszont rendben be vagyok jelentkezve.

 

 

Természetesen kezdtem a cookiek törlésével. Róka újraindítása és belépés után szépen meg is jelenik mindkét szükséges cookie:

  ráadásul a hiba normál és inkognitó módban is jelentkezik.  

 

ABP tiltása nem segtett.  Tűzfalam tiltása nem segített.    A nagy keresgélésben felfigyeltem egy paraméterre ami az inda működése okán akár hatással is lehet erre:

Az viszont fura, hogy  ez a paraméter nálam már a telepítés óta így van, egyszer beállítom és sosem változtatom meg.   Ráadásul ha megnézem a hozzátartozó adatokat akkor kiderül, hogy hivatalosan nincs is kereszthivatkozott cookie az inda és az index között a fórumon:

  Van viszont mindenféle más szar aminek semmi köze nem lehetne az azonosításomhoz:

 

 

Ami viszont biztos, hogy abban az esetben ha kikapcsolom a cookie-ra vonatkozó checkboxot az "Enhanced tracking protection" alatt akkor megjavul a képfeltöltés.

 

 

Én viszont rühellem, ha tudtom nélkül adatokat gyűjtenek rólam olyan weboldalak amiket meg sem látogattam, ráadásul ez egy kurva nagy security lyuk az inda részéről. Szóval vissza lehetne javítani ezt normál állapotba? Mint írtam az inkognitó mód sem megoldás mert pontosan ugyanez a jelenség.

 

 

Előre is köszönettel,

Paco