BREKI Creative Commons License 1999.12.29 0 0 648
Prof
Az indokok.
1. 5 év alatt majd 30 órát cseréltem le a Casio databankos óráktól kezdve a Citizen alapmodelljein, a Promaster sorozatán át a Titánium Champion Pro ig. Mindegyiknél kiindulási alap volt, hogy én 24 órán keresztül hordom az órákat. Munka alvás szerelés úszás és még sok minden tevékenységet kell kibírnia nálam.
2. Ne karcolódjon az üveg ( ez még nem vonatkozott a Casiókra)
3. Sötétben is tudjam az időt
4. A formája megfeleljen az izlésemnek (ez tök szubjektív)
5. Mivel most egy olyan órát szeretnék ami sokáig kiszolgál ezért egy precíz strapabíró szerkezet legyen benne.
6. Automata legyen ( ilyen még nem volt , de mindenki azt mondja, hogy ezeket az órákat lehet igazán szeretni)
7. Sportos, modern és elegáns is legyen egyben mivel én soha nem tartottam több órát egyszerre (nehéz lenne eldönteni, hogy melyiket hordjam)minden alkalomra meg kell felelnie
8. Max 500 0000 Ft legyen az ára bár nem cél, hogy minél drágább legyen.
Na szóval ennyi. Három órán gondolkoztam igazán :
1 Breitling Aerospace ez jó lenne, de nem automata és az új modelleknél megdöntötték a számokat és így szerintem sokkal csúnyább lett.
2 Chronoswiss Tora ez gyönyörű, csak az ára egy kicsit sok majd 1 millió, és munkába nem igazán alkalmas (tartanom kellene egy másik órát is és ez a hetes feltételbe ütközik)
3 Valamelyik Fortis. Voltam a Poen-ban ( csak ezért utaztam fel Pestre) és nagyon tetszettek (a formavilág hasonlít az Aerospace -re)
Januárban megyek fel megint és ha nem gondolom meg magam szeretnék egy új órával hazaérkezni.

Előzmény: Prof (646)