Laci6802 Creative Commons License 2021.11.14 0 0 864

Hmm..Néhány évvel ezelőttig fizikai munkát végeztem,munkahelyen napi 4-5-6 ezer kg-ot megemelgettem ,aztán egy idő után nem birta a derekam és a terdem (lépcsőzni kellett a súllyal) .Eddig is heti 2-3 alkalommal bringával mentem dolgozni ami napi 50 km tolnai dombokon plusz hétvégén egy 100-200km közötti táv. Ekkor még 120 kg körül voltam de azon kivül hogy a közérzetem jobb volt ,fogyás nulla! Most van egy lumbago isiásszal amivel bármilyen hajolással járó terhelés után elégfelegyenesedni.A térdemben az egyik porcgyűrű teljes hosszában elszakadt,igy mostkb 2/3-ad részehiányzik.Ezt2019 tavaszán műtötték,aztmondta a doki hogy legközelebb protézis jöhet szóba.Ezzel januártól július közepéig táppénzen voltam és ezalatt hiztam ,voltam 142 kg is.Féltettem a térdem,igy az elmúlt két év bringázása elmaradt,idén kezdtem ujra.Térdem még megvan,bringázást birja emelkedőket próbálom kerülni,de érezhetően halad a protézis felé.Most 135 kg vagyok.Háziorvos javasolta hogy fehérkenyér helyett vegyek teljes kiőrlésű termékeket.már több mint egy éve ilyeneket esek de semmi eredmény.Idén felkerestem egy dietetologus dokit aki felirt egy injekciót :saxenda néven ami állitólag teltségérzetet okoz,étvágyat csókkenti.0.6 MG- OS léptékben hetente növelve az adagot.Egy hét 0.6 mg-al,majd következő hét 1.2 mg-al.Igy 8-10 nap alatt fogytam 4 kilót,de életemben nem éheztem még ennyire,szinte fájt a gyomorszáj tájék,annyi erőm volt hogy egy óvodás gyerek is fel tudott volna lökni.A doki szabadságon volt,igy háziorvoshoz mentem ,ő azt tanácsolta vagy hagyjam abba mig nincs orvos vagy csökkentsem vissza az előző adagra. Gyalog sem tudtam egyenesen közlekedni,szédelegtem ,autóval meg még ennyire sem.Szóval megittam fél liter cukros üditőt és minden probléma megszűnz!

Előzmény: Jani62egész5 (860)