Hussain Creative Commons License 1999.12.07 0 0 23
Kedves Mumu!

Lehet, hogy nem vagyok elég paranoiás, de kétlem, hogy Karen Armstrong, aki írta a könyvet amire hivatkoztam, részt vett volna egy olyan világméretű összeesküvésben ami félre akarná vezetni a világ muszlimságát, és be akarná feketíteni az ártatlan Salman Rushdie nevét. Ez a könyv egyébként a hitetleneknek íródott, az írója sem muszlim. Magát a Rushdie elleni fatwát is elítéli, de le is írja, hogy érthető, hogy muszlimokban ilyen heves érzelmeket váltott ki, hogy Muhammad prófétát (Allah békéje legyen vele) kigúnyolták. És Rushdie hol kért bocsánatot a világ muszlimjaitól, ha esetleg félreértelmezték volna a könyvét?
Kedves Mumu. Már leírtam, hogy minket milyen komoly érzelmi szálak fűznek a Prófétához (Allah békéje legyen vele). Nem kívánom, sziggyák az anyádat egy könyvben, ezt a könyvet adják ki az egész világon, és mindenki helyeslően megveregesse az író vállát, dicsőítsék a művészi teljesítményét. Na mindegy, nem jutunk közös nevezőre. Én leírtam, hogy a mi vallásunk türelmes minden más vallással szemben, de nem csípjük, ha sértegetik azokat, akiket a legjobban szeretünk. Mellesleg, Mumu, mi most ugye kultúráltan vitatkozunk, de Te se örülnél, ha elkezdenénk anyázni. Ajánlom ismét figyelmedbe az Assisi Ferences sztorit.

Csá

Ja, egyébként a toleranciának az intoleranciát is tolerálnia kell?:-)

Előzmény: Mumu (20)