Petykooo7 Creative Commons License 2021.09.20 -1 1 7759

Megjártuk Stavangert - összefoglaltam az élményeinket:

 

2015-ben már sikerült egyszer eljutnom Norvégiába. Akkor, annyira beleszerettem ebbe az országba, hogy azt mondtam, amint alkalom adja rögvest visszatérek. Első alkalommal Bergenbe utaztunk, amelyről azt kell tudni, hogy Norvégia egyik legszebb része. Ennek köszönhetően nagyon magasra is kerültek az elvárásaim a többi régióval kapcsolatban. Mielőtt nekivágtunk Stavangernek kicsit kétkedtem, hogy vajon nem-e okoz majd csalódást ez a része az országnak Bergen után. Miután viszont hazatértem Stavangerből bátran kijelenthetem, hogy cseppet sem okozott csalódást. Sőt! Rádöbbentem, hogy az én kapcsolatom Norvégiával olyan, mint egy távkapcsolat. Tudjátok, a kis szerelmeket kioltsa, a nagyokat pedig még nagyobb lángra lobbantsa. És ez a szerelem nem hogy kialudt volna, de még sokkal nagyobb lángra is kapott! És hogy miért dicsőítem ennyire ezt az országot? A legfontosabb látnivalók továbbra sem az olyan tengerparti városok, mint Stavanger, Haugesund vagy Bergen. Amiért mindenképp megéri ennyit északra utazni az a természet. Végeláthatatlan erdők, szárazföldbe benyúló napsütésben tündöklő fjordok és az egekbe magasló hegyek garantálják azt, hogy senki sem fog hiányérzet nélkül Norvégiából hazajönni. A posztot óvatosan nyisd meg – a képeket látva fenn áll az esélye annak, hogy hirtelen felindulásból veszel egy Norvégiába szóló repülőjegyet.

 

 

Bővebben a posztban: https://travelhacker.eu/latnivalok-stavanger-kozeleben/

 

És ha már Norvégiában jártunk, akkor megmásztuk a Preikestolent is:

 

A Preikestolen nevezetű sziklát több néven is ismerik az emberek. Magyarul gyakran emlegetik Szószék-sziklának és Prédikálószéknek. Ez a sziklaszirt 604 méter magasban tornyosodik a Lysefjord nevű tengeröböl fölött. Amikor megláttam ezt az emblematikus helyet egy fényképen, akkor rögtön eldöntöttem, hogy ezt bizony nekem látnom kell élőben is. Több évnyi halogatás és tervezgetés után egyszer hirtelen felindulásból megvettük a repülőjegyeinket. Tudatosítottuk, hogy minél tovább halogassuk, annál valószínűtlenebb, hogy egyszer eljutunk ide. Ahogy telnek-múlnak az évek az ember egyre lustábbá válik, egyre inkább elkényelmesedik. Ezt tudatosítva elhajítottuk a kényelmes karosszéket, előkotortuk a szekrény aljából a túrázós hátizsákot és elindultunk Norvégiába. A posztból megtudhatjátok, hogy hogyan lehet a lekönnyebben elérni a Preikestolen szikláját, mennyire nehéz a túra Norvégia legendás szirtjére és mesélek a piszkos anyagiakról is. A Szószék-szikla gyönyörű hely és egy kis odafigyeléssel, akár egy balatoni nyaralás áráért megcsodálható. Mutatom, hogy én hogyan oldottam meg az utazást.

 

Bővebben a posztban: https://travelhacker.eu/preikestolen-tura/