oculus2 Creative Commons License 2021.07.13 0 0 67056

Nyilván vannak jogos érvek és ellenérvek is az újjáépítésekkel kapcsolatban-magam is kissé sajnáltam pld. a hajdani legfestőibb romvárunkat, Füzért; ugyanakkor gyermekkorom óta irígykedtem a szerencsés országokra, ahol nem csak romvárak vannak... Mi a törökök által elpusztítva nemcsak a magyar etnikai többségünket, hanem a várainkat is elvesztettük (amik persze, jelentős részt éppen a törökök ellen lettek építve:-)). És emlékszem, micsoda élmény volt, amikor kisgyermekkorom rom-Visegrádja és rom-Egerje után a részben újjáépített várakban járhattam...-Úgyhogy valóban elképesztően látványos lehet majd a helyreállított visegrádi komplexum; várom, hogy ne legyen várrom:-)).

-Azonban hiányérzetem van néhány kihúzott rekonstrukciót illetően: turisztikai jelentőségétől függetlenül is erkölcsi kötelességünk lenne Drégellyel kezdeni valamit; Kőszeg 1-2 szépséghibáját kijavítani; és főleg -a korábbi terveknek megfelelően- Gyula "szigeterőd" rekonstrukciós tervének megfelően megemlékezni a vérzivatar által leginkább sújtott fa-föld sáncos várainkról-és ezáltal a sok szempontból testvér-erődről: Szigetvárról! Mostanában nagy a csend Gyula körül; Ti hallottatok valami fejleményről?

Előzmény: Törölt nick (67055)