kaktusz 22 Creative Commons License 2021.06.20 0 0 172159

Mindenkinek, aki itt megemlíti a hibát. Egy olyan hiba, ami hirtelen lép fel és előtte jó a motor, az vagy üzemanyag, vagy gyújtás problémára utal. Legtöbbször üzemanyag. Azért lehet gyertya és más gyújtás probléma. De az eredeti Jikov karbinál előforduló hiba a dugulás. Ez akkor nagyon kellemetlen, ha útközben ér el. Ott levenni a karbit és szétszedni nem jó dolog. 

Én hordok magammal a szerszámok között egy duguláselhárítót, amióta láttam ezt a videót.

https://www.youtube.com/watch?v=rUaXkNZ0wd8

Ez egy nagy méretű injekció (patikában kapni) amit tű nélkül használhatunk pumpának. Oda, ahová a tű menne, ráteszünk egy pici gumitömlő darabkát. Odahelyezve a lyukakra, amit a video mutat és hirtelen tenyérrel megütve a pumpát akkora nyomás lép fel, ami kivisz mindent a fúvókából. Ha utána jó a motor, ez volt a probléma. Nagyon hasznos eszköz, mert nem kell csak a légszűrő fedelet levenni és egy pillanat az egész. Persze, ha nagyon koszos a karbi, akkor azt ki kell otthon pucolni. És a tank-karbi közé betenni egy üza. szűrőt. Remélem sokakon ezzel segítettem!