ívfény Creative Commons License 2021.06.01 0 0 326

sziasztok! végső elkeseredésemben, ide írok, hátha volna valaki aki segítséget tudna nyújtani számomra! következő a helyzet! ellopták az autómat és bejelentettem a rendőrségen, mivel augusztusban lopták el és a biztosításom , még következő év januárjáig érvényes volt és be volt fizetve a posta biztosítónál, írtam nekik egy kérelmet amiben leírtam, hogy a gk-át ellpoták és mivel nincs meg, kérném a biztosítás felmondását és a fennmaradó részt  részemre visszautalni, mivel nincsen kockázat viselésük innentől a személyemre tekintve a gépkocsi álltal. a biztosító azt reagálta, hogy vonassam ki a forgalomból és akkor tudnak bármit tenni. el is mentem a okmányirodába, de ott csak ideiglenesen vonták ki, véglegesen nem, de mivel, hogy az ideiglenes kivonás is kizárja a törvényes forgalomba részvételt egy járműnél, gondoltam az is elég, el is mentem az önkormányzathoz a papírral és a biztosítónak is bemutattam, az önkormányzat zokszó nélkűl, tudomásul vette és ugyan nem adta vissza az igénybe nem vett időtartamra a súlyadót, de másik járművemen jóváírta azt. a biztosító viszont nem! azt mondták, hogy az ideiglenes kivonás, nem számít, mert akkor is kell biztosítás a járműre!, így nemhogy nem adtak vissza egy petákot sem, hanem, még kb 1 év múlva jött egy papír tőlük, hogy fizessek be 1700 ft-ot, mert elmaradásom van és közben díj meg nem fizetése miatt megszüntették a biztosítást, mivel én ezt felháborítónak tartottam 2 ízben is tettem panaszt az eljárárás ellen, amit csinálnak, és hivatkoztam az önkormányzatra is, hogy ők megértették, a biztossítő miért nem?  hogy nincs meg az autó, mert időközben kaptam a rendőrségtől is, az ügy felfüggesztéséről határozatot, hogy 5 évig, nem hoznak döntést, mert előkerűlhet még az auto.  de a biztosító köti az ebet a karóhoz, hogy legyen a rendőrségtől lezáró nyilatkozat és végleges forgalomból kivonás, ők csak az okmányiroda adatait látják és, ott ideiglenes kivonás van a többi nem érdekli őket. , most pattogok , mint a ping-pong labda az okmányiroda-rendőrség-bizutosító közt, a rendőrök nem adnak más papírt, az okmányiroda nem von ki véglegesen a biztosító, meg veri az asztalt, hogy ide a pézt!!! már át is adták behajtó cégnek az ügyet és az 1700ft-os szerintem jogtalan követelésükből lett 7000ft-nyi összeg, amit a behajtó cég beakarna vasalni rajtam. most nem tudom mit tegyek? volt aki azt javasolta, hogy fizessem ki az összeget és utólag hajtsam be a biztosítótól, de felmerűl bennem, hogy, ha ezt kifizetném, akkor, még, van uszkve 4 évem, egy teljes lezáró végzésre a rendőrségtől, amire, a pofátlan biztosító kérhet még biztosítási díjat talán? teljesen kiszolgáltatva érzem magam és védtelenül, igazságtalanul! hogy kérhetnek tőlem biztosítási díjat egy olyan járműre, ami nincs is a tulajdonomba, amit bizonyítottam is a rendőrségi feljelentő papírral, de azt nem veszik figyelembe. tehát ennyi dióhéjban... tisztelettel kérem, ha valaki tud segítsen nekem! köszönöm!