Laja1 Creative Commons License 1999.09.29 0 0 881
En ket modszerrol hallottam (illetve probaltam) :
1, elkepzeled,hogy a fejed egy vizzel teli hordo ( :-D ) es arra gondolsz, hogy a gondolatok mint a vizcsepp kicsopognek a fejedbol :) Addig csepegteted mig ures nem lesz.(en ilyenkor elkepzelek egy vizzel teli edenyt es latom magam elott, ahogy szepen urul kifele, es minden cseppel egy gondomat megprobalom feledni) Ez a modszer egyfajta koncentraciot igenyel.
2, Nem kiurited a gondolataidat, hanem probalsz figyelni minden rezzenesre (ha csend van akkor a csendre :) es hagyod, hogy a gondolatok szep lassan tovatunjenek. Ilyenkor a legzesre figyelsz es nem a gondolatkiuritesre koncentralsz.
Ez a foleg edzes elott van. En edzes elott szoktam tobbet meditalni.
Edzes utan mar Dlala leirta,hogy milyen a meditacio.
Az edzes elotti meditacio lenyege,hogy minden felesleges tehertol megszabadulj ami hatraltatja a feladat vegrehajtasat.
Az edzes utani meditacio nyilvan nem erre valo.Ott inkabb summazod az edzes alatt tapasztaltakat es konstatalod,hogy egy millimetert megint haladtal elore az uton :)

Stempi : a gondok elol valo menekules : sajna a gond az olyan,hogy nem lehet elole elmenni, mert ott van velem, szoval olyan, mintha magam elol akarnek elbujni. Nem lehet. De aki tud uralkodni a gondolatain az 'felre' tudja tenni a gondokat amikor kell, es ha feltoltodott a megoldashoz, akkor elo lehet venni ujra.

Előzmény: cyd (880)