Leslie07 Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 175258

MIÉRT GYALÁZZÁK JEHOVA PAPJAI MÁRIÁT JÉZUS URUNK SZÜLŐ ANYJÁT?

 

 

A lélek és a szellem tagadásának sátáni tanát hirdető jehova papjai nem tudják megbocsátani Máriának, hogy egy mondatban tanúskodott az ember lelkéről és a szelleméről egyaránt.

 

Az artemiszőrtornya-sátánjehovája szervezet ördögpapjai, tagadják a teremtett embert a leket(pszüché) és a szellemet (pneuma) , ehelyett a teremtetlen hústestet a taemtett anyagból

megformált érzéki testet ismerik el. Pontosan úgy, mint a materialista ideológusok.

 

Ellenben Mária megcáfolja ezen ördögpapok misztériumát az alábbi kijelentésével:

 

Lukács 1:46 Akkor monda Mária: Magasztalja az én lelkem az Urat, 47 És örvendez az én szellemem az én üdvözítő Istenemben. 48 Mert reá tekintett az Ő szolgálóleányának alázatos állapotjára; mert ímé, mostantól fogva áldottnak mondanak engem minden nemzetségek./KSZE/

 

Lukács 1: 46 Καὶ εἶπεν Μαριάμ ¹ Μεγαλύνει  ψυχή μου τὸν κύριον, 47 καὶ ἠγαλλίασεν τὸ πνεῦμά μου ἐπὶ τῷ θεῷ τῷ σωτῆρί μουˇ ¹

 

ψυχή -pszüché-lélek                  πνεῦμά -pneuma-szellem.

 

Akik tagadják az ember lelkének és a szellemének létét magát a teremtést tagadják,

hisz Isten nem a hústestet szerezte teremtés útján, hanem a  lelket és a szellemet.

A hústestet a már megteremtett föld anyagából formálta, építette fel, miután megszűnt 

minden munkájától,amit teremtés útján szerzett.

 

Zakariás 12:1 Az Úr Igéjének terhe Izrael ellen. Így szól az Úr, aki az egeket kiterjesztette, a földet fundálta, és az ember kebelébe szellemet alkotott: