Orsika86 Creative Commons License 2020.11.29 0 0 498

Rendelő: Primavet, kezelőorvos: Kántás Zsófia és még sokan mások. Sajnálom, hogy nem fedeztem fel korábban ezt a fórumot. Ivartalanításra vittük a 6 hónapos lány cicánkat. Az intubálás során megfertőzték tüdőgyulladást okozó baktériummal. Beismerték, hogy műtét közben történt a baj, díjmentesen injekciókúrát és infúziót adtak neki 6 napig. Úgy tűnt, rendbe jön, de 3 nap múlva visszaesett. Mikor visszavittem, kiderült, hogy a cicát haza adó kolléganő elmulasztott neki otthonra gyógyszert felírni, pedig direkt rákérdeztem. Az újbóli kezelés nem használt. Hiába mondtam, hogy nem eszik, csak gubbaszt, de szerintük tisztul már a tüdeje, jól lesz. A 4. napon, mikor estére haza vittük, kiesett a hordozójából, és már nem tudott lábra állni. Bevittük éjszakai ügyeletre az állatkórházba. Kiderült, hogy a cicának gyakorlatilag nincsenek vörös vérsejtjei, majdnem fehér a nyálkahártyája. Ez a primavetes kollégáknak az egész napos kezelés során nem tűnt fel. Nem hogy labort nem csináltak, még a szájába sem néztek bele. Sajnos a korábban makk egészséges cicánk a transzfúzió ellenére elpusztult, köszönhetően a primavetes orvosok sorozatos szakmai hibájának és nemtörődömségének. Az igazságügyi boncolás után következik az állatorvosi kamara és a polgári per.