sefotos Creative Commons License 2020.11.22 0 0 58609

Én fenn tartom a magyar nyelvű P3 kezelési könyvet egy fájlszerveren, már küldtem volna de nem vagy publikus. Ide meg nem teszem fel a linket. Nem szeretem a nem publikus cartársakat.

Ide érdemes bejelentkezni:

https://priusclub.hu/index.php/letoltesek2/category/4-prius-3

Itt szinte minden elérhető információt összeszedett a gazdi, Kowee.

Ha a VIN számot elküldöd a magyar Toyota központnak, ingyenesen elküldik a kezelési könyvet.

Lehet, hogy az autódban van IPA (Intelligent Parking Assistance), annak szokott elől lenni 2 szenzora, nekem is ilyen van, hátul meg tolatókamera, és tolatáskor a nagy navi képernyőjén a hátsó látkép szép színes rajzzal kiegészítve látszik. Meg van egy IPA gomb is elől, még soha nem próbáltam ki.

A FB Prius csoportban a helyed, ott a legelképesztőbb hülyeségeket is meg lehet kérdezni, teszik is a felhasználók.

Úgy tűnik, hogy a Prius egészen más hozzáállást igényel, mint a hagyományos autók. Ez a tapasztalt autó használóknak gyors átállással sikerülni szokott, sokaknak azonban nehéz.

Itt ezen a fórumon kevesebb segítőkész szaki válaszol, bár vannak azért.

A FB csoportban gyorsan reagálnak, és sokan.

A holland szerviz múltat le lehet kérdezni (fizetős) honlapról. A VIN alapján magad is bemehetsz magyar Toyota szervizbe, ahol felolvassák a regisztrált múltat, ami főként visszahívások időpontja és km értéke.

Úgy kell tekinteni az autót, mint bizonytalan futásút, ezért a következőket kel feltétlenül elvégezni azonnal:

Motor és váltó olaj csere, olajszűrő és 2 papír szűrő cseréje, gyertya csere, 2 hűtőköri folyadék csere, fékek állapot szerint, klíma ha nem hűt akkor kondenzátor csere újratöltéssel (típushiba), stb.

Egyébként a priusclub honlapon van fent karbantartási táblázat, azt kell követni

Sok szerviz ezzel nincs tisztában. Olajnak 0W20 való.

 

Előzmény: Iron G (58608)