tr Creative Commons License 1999.09.02 0 0 18
Lehet, hogy ideje lenne levonnunk a végkövetkeztetést, miszerint mindenki igényének és elképzelésének (nomeg pénztárcájának) megfelelő minőségű zenét telepít az autójába.
Én sem tartozom az újgazdag kategóriába, régen noname magnó szólt a csörgő dízelben, mégis jelenlegi (mondhatni kizárólagos) autóval kapcsolatos fejlesztéseim a tisztességes zene irányába haladnak. Mert meghallottam a különbséget.
Ezért lenne talán jobb az autó'hifi' megvalósításának lépéseiről, mintsem létjogosultságáról beszélgetnünk.
Azért írtam lépéseket, mert ha valaki szűkre szabott költségvetésből szeretné mindezt megvalósítani, akkor azt csak az egymásra épülő elemek körültekintő megválasztásával, fokozatosan teheti meg. Egyszerre is lehet, de én spec egyösszegben 2-300 ezret erre letenni nem tudok (és nem is akarok).
Beszélgessünk tehát inkább a zajszigetelésről, a fejegységekkel, hangszóró szettekkel, erősítőkkel kapcsolatos tapasztalatainkról, olcsó beszerzési forrásokról, beépítési trükkökről. Ebből mindenki ki tudná szűrni a magának legmegfelelőbbet.
A saját tapasztalataimat nemsokára leírom, hátha hasznos lesz valakinek a Tasztalnal.