Törölt nick Creative Commons License 2020.10.11 -5 7 14809

Elfogadsz bizonyítéknak ilyen horderejű kérdésben, miközben Atlantisz és őskori megalitikus, fejlett építkezők rendíthetetlen híve vagy, olyan környéken, ami abszolút nem római, de még csak nem is igazán görög, hanem mezopotámiai és egyiptomi befolyási terület volt még a megalitikus korokban... mégis neked megfelel, hogy mert mellette alatta találtak római motyót, azzal el van boronálva.... ez pont az a történész gondolkodás ami ellen magad is fellépsz más témákban... azok a feltalált apró cseprő bizonyítékok pont az ilyen történészek szívéről vették le a nagy követ, hiszen tessék nézni itt van biztosssss hogy római. Hát nem. Sok egyéb módon is odakerülhettek 2000 év alatt... a rómaiak te is tudod, hogy kutatták az elődöket, az óhellén és óegyiptomi titkokat is és az atlantisziakat is. Rajongásig imádták őket, ezért is plagizálták az összes misztériumukat, de még az óperzsákét és az asszírokét is, mert sejtettek eme nagy ősi népek körül titkokat, mint ahogy vannak is voltak is, pl óriások és törpék pl paleoasztranautika vagy éppen igazi mágia, valóban varázs képességű mesterek. Ebben szerintem egyetértünk. Nyilván csak saját konyha teóriát írhatok, de nem is saját, mert nem a kisujjamból szoptam nyilván. A Deniken és Sitchin féléknek triviális. Hogy azért kerülhettek oda mert ad egy már a rómaiak is nyomozta, és római ásatások során kerültek oda (jó volna pontosan lajstromba venni azokat a tárgyakat ill törmelékeket, hogy kiderüljön miféle maradványok, használtai tárgyak vagy valamilyen egyéb célra való dolgok voltak, akár rituáléra pl...) illetve, mivel évszázadokon át római birodalmi város volt tele rómaiakkal és kiemelt szent hely amit pofozgattak, szépítgettek, császáronként hozzáépítgettek (de leginkább mellé... csodásan látható a nagy terasz mellett a néhány ott elég aprónak tűnő római templom... mégis miért nem rá építették..? ) Mint írtam már a Bacchus (Vénusz) templomnál meg vitán felül van, hogy egy régebbi másik templomot "ölel" azaz teljesen ráépítették az újat a régi oszlopokat befalazták de belül szépen látszanak, gyönyörűen megfigyelhető hogy görög oszlopok, ami akár főníciai is lehet, szerintem az is, de nem lényeg, együtt mozogtak... a rómaiak persze ügyesek voltak, de nem építkeztek annyira monumentálisan és megalitikusan mint az ógörögök vagy az egyiptomiak, egyszerűen nem is voltak annyira motiváltak, hiszen hitviláguk másolt volt, a szakramentum már nem volt jelen, ahogy szoktad mondani cargo tárgyak voltak már csak a szobraik és templomaik nem értették az ősi heliopoliszi misztériumot... Ezek a törmelékek odakerülhettek a rendszeres földrengések, nagy szökőárak stb során, tehát a természet miatt is egyébként. Továbbá lehetséges, hogy odacsempészték már a XX században kedves francia szkeptikus történészek, hogy ne szekálják már tovább őket Baalbek rejtélyével... nem gondolod..? ;)
A város ismerten 5000 éves, és ha a történészet ezt kimondhatja, akkor sejthető, hogy még régebbi, scak nem merték távolabb datálni, mert az már komolytalan lenne ugyebár. Megmaradtak a mérsékelt 5000 évnél. Hol voltak ekkor még rómaiak... Baalbek tehát ugyanaz a kategória mint Ninive, Babilon, Uruk, az ősi Heliupolisz, Jerikó vagy éppen Tartesszosz stb stb, tehát a történelem első megalitikus nagyvárosai közé sorolható szerintem... A terasz meg nyilvánvaló hogy ott volt már, ahogy te magad is most finoman céloztál rá, hogy még csak görög és főníciai SEM...
Szerintem atlantiszi megalitikus maradvány rom (talán ezek közt a legjobb állapotban megmaradt és ismert helyszín), ott atlantiszi gyarmati épület állt, annak a romjait, az alapját láthatjuk, ami csak önmagában felépítmény nélkül is vagy 40 méter magas és 300 méter hosszú, tehát küklopszi építmény, nem zárom ki hogy még óriások építették, hiszen a küklopszi szó pontosan ezt jelenti, ezt őrzi a nyelvi emlékezet, hogy valaha, történelem előtti időkben óriások jártak köztünk, talán ők voltak az "istenek", én ebben akarok hinni... a rómaiak kis egérkék ehhez képest, pedig ők sem voltak piskóták (és miért nem, mert fanatikusan utol akarták érni az ősi mestereket, mutatni és hinni akarták hogy ők sem kisebb birodalom) és tudom, hogy te is ebben is hiszel... csak egyszerűen nem szereted az ilyen felkapott helyeket, amiket mindenki rág, hogy Nagy piramis, meg Baalbek, ilyen magamfajta kontárok okoskodnak róluk... inkább te is lepattintod, mint a történészek... valahogy ezt érzem... bocsánat...

Előzmény: Schenouda (14808)