Yanou0322 Creative Commons License 2020.08.24 0 0 172965

Lehet...bár én nem érzem, hogy túlcifráznám. Én úgy vagyok vele, hogy ha valamit csinál az ember, akkor vagy csinálja jól, vagy sehogy. Persze lehet erre is mondani, hogy a kevesebb néha több, de mivel még nincs saját főzőm, ezért próbálkozni sincs lehetőségem egy-egy adott gyümölccsel, hogy most így, vagy úgy, vagy amúgy cefrézve ad jobb minőségű párlatot. Ha lesz főzőm egyszer, akkor majd kísérletezek, addig meg próbálok biztosra menni, amit tudok elkövetek, hogy ne a cefrén múljon a végeredmény. A tavalyi évhez képest már sok dolgon változtattam jó irányba, az eszközpark folyamatosan bővül, már tudok előre tervezni, szóval jó lesz ez, csak még hagyok magamnak időt. Felhívtam a főzdét is, akár már jövő hétfőn vihetném, de elbizonytalanított. Szerinte 11 nap alatt nem erjed le a szőlő, azt mondja várjak még vele legalább +1 hetet, de én ezt nem akarom elhinni, ha irányított erjesztésről van szó. Azt mondta, hogy rajta nem múlik, lefőzi nekem, de maradni fog benne cukor. Ma este mérek egy Brixet, hogy hogy halad, de szerintem 11-12 napnak elégnek kéne lenni. Tudom, hogy 3-5 Brix közé leérve már főzhető, nézegetni is fogom, de ha a főzdéhez kell alkalmazkodni, akkor legalább pár nappal előtte be kell jelentenem, hogy esetlegesen ne csússzak vele mondjuk plusz egy hetet, mert korábbra nem tudja vállalni. Nem szívesen tárolnám feleslegesen a minőségromlás végett. Szóval nehéz ez, na...

 

Előzmény: Jocó0423 (172964)