diospyros Creative Commons License 2020.08.22 0 0 13660

meg kell osszam mai, ebéd előtti :) tapasztalatomat.

kivettem (pont nem nagyon érik semmilyen gyümölcs) a mélyhűtőből desszertnek 

egy doboz (15-20 szem körül?)

elsőtermésű jégfügét (stílszerű: fagyasztott jégfüge, vagy jeges jégfüge :)

NAGYON finom volt. rátaláltam a tökéletes receptre? vagy csak éhes voltam, 

és ebéd előtt jólesett bűnözni? ;)

kb. 15 perc defrost a mikróban, így a teteje már kicsit meleg és szottyos volt, de a közepe kellemesen jégkásás. "fügejégkrém".

olyan páldányok kerültek július közepén a dobozba, amik már kicsit aszalódtak, nagyon érettek voltak!

ezeket kicsit villával megnyomkodtam, h kihasználjam az edényt.

a nem teljes kiengedés azt eredményezte, h nem volt annyira szottyos, a hideg jégkása pedig finom hűsítő cseemege a mai 32 fokban.

ennek ellenére majd kipróbálom Judit receptjét is (féig aszalás+fagyasztás), mert biztos nagyon jó!

ha viszon nincs idő, és menteni kell a nagyon érett (=azonnal romlani kezd, ha lekerül a fáról) fügét, akkor ez jó lehet. de csak a jó cukros példányok. kicsit undi, de ronda és finom. amúgy mivel még helynként deres, meg amúgy is egy blokkba paszírozott, szerintem nem undorító, sőt abszolút kultúrált volt. ha magunknak csináljuk, mindegyikbe beleharaphatunk, jó-e, így nem kerül esetleg cefrés a dobozba. (vagy ha kultűráltabban: kivágunk egy kis kóstolórészt...) de az elsőtermés eleje abszolút nem cefrésedett, inkább aszalódott, sajnos az utolsó hullámot elvitte a nagy eső, cefrésedett vagy lerohadt az összes! :(