Gaboturbo Creative Commons License 2020.05.25 0 0 13220

"Csatlakoznék az előttem szólóhoz" Én is jobb híján a kicsiket, a cserepeseket a flakonosokat, zöld ágú volt bőven, egyszerűen elástam. Saccoltam, hogy kb két ásónyom mélyen átvészelhetik a telet ( ami jelen esetben ugye nem volt vészes).  Ezek szépen kibírták és nem is száradtak ki. Volt pár darab cserepes és vödrös  melyeket nem érkeztem eltenni azok már kicsit megfáztak mert csak úgy a szabadban teleltek, sőt volt amelyik teljesen el is fagyott.  Ezeket az elfagyottakat ki akartam dobni de kíváncsiságból csipkedtem vissza amikor látszott a törzhöz közeledve valamennyi nedvesség. Most Május elején egyik a törzsből oldalt alvó rügyet indított a másik pedig lentről ( nem tudom jól írom-e) gyökér törzsből hozott gyönyörú erőteljes hajtást. Az egyik abszolóút semmi életjelet nem produkált így tegnap kiszedtem a földből és lám a gyökér élni látszik, tele van nedvességgel és eleven ahogy kapirgálom. Vízbe tettem és ma vissza teszem földbe lesz ami lesz alapon. Érdemes esélyt adni az elfagyottnak is.

Sajnos ez az Április eleji huzamosabb fagy eléggé vissza sokkolta a már megindult állományt de ezt már tárgyaltuk.

Előzmény: zakkwylde873 (13218)