rainman Creative Commons License 2020.05.07 0 0 1588

> felmerül az igény egy-egy település teljes feldolgozására :-) :-)

Nos én eleve nem családot kutatok, hanem azt vettem a fejembe eredendően (úgy két és fél éve), hogy egy település összes anyakönyvi bejegyzésében fellelhető összes személyt lejegyzek a FamilyTreeBuilder-ben. Még a házassági tanúkat is, még ha nem is helyi lakos, még a szülést levezető bábát is, vagy egy haláleset bejelentőjét.
Jelenleg olyan 6700 személy szerepel, és napról-napra egyre csak szövevényesebb...

Jah! és nem gedcomokat importálok, nem "okos felfedezéseket" fogadok be, minden bejegyzést saját szemmel olvasok ki, saját kézzel gépelek be.
És még így is szembesülök duplikátumokkal, na azokat kigyomlálni, adatvesztés nélkül egyesíteni!......

Én kezdtem az 1895 - 1908 közötti polgári anyakönyvekkel, van egy érzésem, hogy egyetlen év feldolgozása sem teljes minden szempontból, vagy a születések hiányzanak, vagy a halálozások, vagy a házasságok, vagy egyszerre több is.
Na időközben csatlakozott mellém egy kutatótárs, Ő nem fél visszanyúlni az időben, (szintén sajátszem, saját kéz) a felekezeti anyakönyveket is bártan bújja, az meg még szövevényesebbé teszi, máskor meg kitisztázza  a gubancokat.


Na Jó bíbelődést, élethosszig tartó elfoglatságot....

Előzmény: 12Tél57z (1587)