rainman Creative Commons License 2020.04.19 0 0 1568

>Biztosítanak ingyenesen (egy kis darabig) egy ingyenes családfarajzoló programot, online. Ami egyébként egész jó.

Valamit rosszul csinálhatok, mert az FTB programot  ingyen már több mint két és fél éve használom. természetesen regisztráltam az oldalra is, így a program folyamatosan szinkronizálja az adatbázist a MH oldalra is....

Mondom hogy valamit rosszul csinálhatok, mert noha a webes felület állandóan azzal riogat, hogy elfogyott a tárhelyem - bővítsem most - ennek ellenére fogadja és tárolja az immár 6800 fölötti adatlapokat, laponként többféle életeseménnyel, akár tucatnyit is tartalmazhat, ha valaki népszerű volt mondjuk házassági tanúként.....

Az okos egyezésekről értesít, de valóban nem mutatja meg, de jobb is hogy nem tudok egyszerre 10-12 személyt hozzáadni. Szeretek minden találatot magam ellenőrizni, a saját szememmel látni az adott filmtekercs adott kockáját, és ezen kocka linkje ott szerepel nálam az adott adatlap adott életeseményéhez rendelve a megfeleő rovatban.
Az okos felfedezésekkel ugyanez a helyzet.

Viszont a webes felület adatellenőrzője jó szolgálatot tesz: olyan ellentmondásokat szúr ki, amin simán átsiklanék.  (igaz, itt és tarhálnának, mert pl. az anya-gyermek életkora ellentmondásos, és van ilyen hiba több, csak az elsőt mutaqtja meg, a továbbiakra azt mondja, vogy váltsak prémiumra.  Na mindegy, kijavítom azt az egy hibát, majd űjrafuttatom az ellenőrzést, és mutatja a következőt....

A FTB progranak is van adatellenőrző funkciója, de úgy látom, az más szempontok szerint ellenőriz. De a kettő jól kiegészíti egymást.

Ugyancsak hasznos az ismétlődések keresése, már jónéhány többszörösen rögzített személyre hívta fel a figyelmet. Úgy látom, hogy kb. 70 százalékos egyezésig érdemes átnézni a dolgokat, azalatt más nem igazán relevánsz a duplikátum gyanúja.

Szóval én még nem fizettem ezért, de jól el vagyok vele.

(egyébként egy település teljes (hozzáférhető) anyakönyvezését akarnám feldolgozni, élethosszig tartó elfogglaltság lesz belőle.)

Előzmény: Elar (1567)