P.Box Creative Commons License 2020.04.04 0 0 2703

Sziasztok!

Bár nem aknásznaszáddal kapcsolatos a kérdés, műszakilag sok az átfedés viszont nem találtam megfelelőbb fórumot.

Arra lennék kíváncsi, hogy 2 hengeres Csepel motorral lehetne e építeni kedvtelési célú kisgéphajót kb 6 méteres hosszban. A jogi és a műszaki háttér érdekelne. Tehát pl az, hogy teljesen új nem lajstromozott hajót üzembe lehet e állítani a környezetvédelmi előírások miatt, illetve ha egy eleve szívódízel motorral szerelt hajóban cserélném ilyen Csepelre a motort úgy járható-e ez az út. 

A másik kérdés, hogy tudtommal ilyen motorral nem készült hajó, a naszádokban vagy az AVM motorcsónakokban használt irányváltó és hőcserélő alkalmas lehet e ehhez a motorhoz? Ehhez kapcsolódó kérdés még, hogyan lehet megoldani a hűtést illetve a motor elhelyezését a megfelelő súlypont miatt, mekkora hajótest szükséges ehhez?

Ezek csak elméleti kérdések egyelőre, lelkes rajongó vagyok, hajózási tapasztalatom nincs viszont nagyon szeretem a régi gépeket és felmerült bennem egy ilyen hobbijármű építésének az ötlete.

Elnézést ha nem kapcsolódik a topichoz, köszönöm előre is az építő jellegű tanácsokat és válaszokat!

Üdv: P.Box