Törölt nick Creative Commons License 2020.01.20 0 0 4795

Szia Attila és Balázs,

 

igen, Kennedy-SBMA bennem is felmerült már, viszont ez az utolsó ENMG ezt nem nagyon támasztja alá. (Ezt sem.)

Viszont így hogy (újra) olvasom Balázs tünteit - a nyeléssel kapcsolatban tud nálam is probléma lenni, de épp nem hansúlyos, így el is feledkezem róla. Furcsa, hogy jön-megy a tünet, valamikor úgy érzem hogy el van zsibbadva a nyelvem és egy 15cm-es gombóc van a tokomban, valamikor pedig a csak pl. a nyelvem és "torkom" jobb oldala "diszkomfortos".

Engem SM-re nem vizsgáltak (még? bár nem is hiszem, hogy szükséges), viszont különféle autoimmun betegségekre igen. Kissé emelkedett ANA (antinukleáris antitest) szintem van, hol jobban hol kevésbe (1:40-1:160 gyenge pozitív a legdurvább) , azonban specifikus (myositis, paraneoplázis, gangliozid panelekben negatív, ill SLE/RA/.. is negatív.)

 

Nem tudom - senki nem tudja. A háziorvos a legkeményebb: "Nem tudom" - és itt a vita lezárva, "ugorgyunk".

Az időben bízom (én is) - 2 év az 2 év. Izomfájdalom, izomremegés, apró EMG eltérések neurogén lézió irányába - viszont fizikális vizsgálatok szerint ép "rendszer" mentén remélem, hogy nem ALS. 

 

Előzmény: Törölt nick (4791)