Leslie07 Creative Commons License 2020.01.15 -2 0 167573

Szerinted Isten neve ÚR? Miért nem HERR?? :-)

 

... már tényleg fölösleges ezt folytatni.

 

Nem szerintem , hanem az alábbiak szerint:

 

 

Az utóbbi immár tíz év alatt számtalanszol bemásoltam neked, hogy nincs igazad,amikor azt állítod, hogy az ÚR nem családnév. Be is másoltam neked a magyar családnevek jegyzékét. Ilyenkor szoktál elhúzni a topikból egy időre, hogy

aztán idő elmúltával megint előadd, hogy az Úr nem lehet családnév.

 

Ez a te beteges saját véleményed. Másat nem tudok mondani, hisz számtalan alkalommal bizonyítottam neked az ellenkezőjét.

 

IME A LISTA:

 

Ha rákantitasz az U betüre,akkor megjelennek neked ezzel a betűvel kezdődő családnevek , köztük az UR, URAM,URAY.


http://vagyok.net/vezeteknevek/u/


UR
URACS
URADNICSEK
URAI
URAM
URA
URFI
URFY

 

Összegezzük, hogy mire jutottál eddigi állításoddal:

 

Először azt állítottad, hogy a septuaginta fordítói megváltoztatták az Isten nevét a Septuagintában a pogányok

miatt. Ezt eddig semmivel sem tudtad bizonyítani. Amikor bebizonyítottam neked a Szentírásból, hogy maga Izrael Istene meg akarta Ismerteni sőt meg is ismertette a nem zsidó egyiptomi fáraóval a nevét, akkor azzal

jöttél elő, hogy akkor még lehetett, mert izael népe nem volt olyan kicsinyhítű, mint a Septuaginta Szentírás

fordítói. Amikor bebizonyítottam neked, hogy ebben is tévedsz, mert az a nép,akinek Isten hagosan nyilatkoztatta

ki a Tíz IGE által a nevét negyven nappal a TÍZ IGE kinyilatkoztatása után, míg Izrael Istene az ÚR saját kezével

felírta a kőtáblára a TÍZ IGÉT és a TÖRVÉNYT már a bikaistent azaz YHWH-t csinált magának és azt imádta - akkor

hírtelen átváltottál, hogy a név titkának a feltárására csak később jött el az idő, mintha bármi is igazolta volna,

hogy a Jakab Kiráy féle angol fordítás készítője és az őt megelező talmudisták kevésbé lehettek kicsinyhitüek,

mint a Septuagintát készítő 70 vén.

 

Amikor rákérdeztem, hogy mivel magyarázod azt, hogy ,hogy Zakariás, Izrael Istenének megszentelt papja,

 -aki ráadásul Keresztelő János apja is volt- a Szentszellemtől beteljesült állapotban az ÚR nevén nevezte 

Izrael Istenét, és ugyanezt tette a Jézus testéből beszélő Izrael Istene is, sőt azt is igazolta, hogy megismertette

a tanítványokkal az Úr nevét, majd az apostolok is egytől egyig az ÚR nevet igazolták Izrael Istenével kapcsolatban, már ezeket nem merted kicsinyhitűséggel megvádolni, de nem is reagáltál ezekre a felsorolt tényekre, hanem gyorsan ugrottál az időben ezer, majd újabb ötszáz évet, és előadtad, hogy azok,akik fordításaikban preferálni kezdték a YHWH, jehova, jahve nevet, már érettebbek voltak, mint a Septuaginta

készítői. Gondolom ezt az a Jézuis testéből beszélő Izrael Istenére és az apostolokra, sőt az ÚR nevéért életüket

adó korai keresztényekre is értetted, habár ezekkel kapcsiolatban hosszú hallgatásba lavíroztad magad,

hogy előgyere a már éveken keresztül előszedett utolsó kártyával , mégpedig azzal, hogy az ÚR nem családnév, annak ellenére, hogy számítottál azzal, hogy be fogom linkelni a bizonyítékot, hogy igenis családnév az UR, URAM,

URAY. Most az a kérdés, hogy beismered-e, hogy tévedtél az UR névvel kapcsolatban, vagy eltünsz a topikról

egy pár hónapra, hogy előgyere az egész sületlenséggel előről, abban a reményben, hogy hátha az olvasók ,akik meglátogatják a topikot, nem olvassák el ezen bejegyzésemet.

Előzmény: Törölt nick (167565)